1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Netflix Bazı Yapımları Youtube Üzerinden Yayınlıyacak

Netflix Bazı Yapımları Youtube Üzerinden Yayınlıyacak
0

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerimizden çıkmadığımız şu günlerde online oyun, dizi ve film platformları üzerinde geçirdiğimiz vakit de ciddi oranda artmış durumda. Oyun platformları kullanıcılarına evde kaldıkları süreyi keyifli değerlendirmeleri için çeşitli ücretsiz oyunlar sunarken geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Lionsgate gibi film şirketleri ise Youtube üzerinden düzenledikleri ücretsiz etkinlikler ile karantina sürecini keyifli geçirmemize yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Süreç için destek mahiyetinde bir karar da en popüler online dizi ve film platformlarından olan Netflix‘ten geldi. Netflix ücretsiz olarak Youtube üzerinden 10 belgeselini izleyiciler ile paylaştı. Bu adımın atılmasındaki bir diğer etkili sebep ise dünya genelinde uzaktan eğitimin yaygınlaşmış olması. Bu yöntemle çocukların ve öğretmenlerin bilgiye erişimleri daha kolay ve eğlenceli bir hale getirilmek istenmiş.

Babies, Zion, Our Planet, Chasing Coral, 13th, The White Helmets, Knock Down the House,Abstract: The Art of Design, Explained ve Period. End of Sentence belgeselleri şu an için Neflix‘in Youtube kanalı üzerinde ücretsiz olarak izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda. İçeriklerin tümü şimdilik yalnızca İngilizce seçeneği ile yayınlanmış olsalar da belgesellerin tümü için ilerleyen zamanlarda farklı dillerde altyazı seçeneklerinin de ekleneceği belirtiliyor. Netflix ücretsiz olarak yayınladığı bu belgeseller ile her yaştan insanın evde izolasyon sürecine bir nebze de olsa katkıda bulunmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir