1. Anasayfa
  2. Yabancı Sinema

Korku Romanı The Chain Film Oluyor

Korku Romanı The Chain Film Oluyor
0

Last Night In Soho filminin vizyona girmesi için hazırlıklarını sürdüren Edgar Wright, yeni bir film için anlaşma imzaladı. Yönetmen, Adrian McKinty’nin yazarı olduğu psikolojik korku türündeki roman “The Chain“in beyaz perde uyarlamasını gerçekleştirecek.

Baby Driver, Shaun of The Dead, Hot Fuzz, World’s End, Scott Pilgrim vs The World gibi önemli blockbuster yapımların yönetmen koltuğuna oturan Edgar Wright yeni bir proje için hazırlıklara başlıyor. Korku komedi filmleriyle tanınan Wright, bu kez Last Night In Soho’da olduğu gibi psikolojik korku türündeki bir yapıma imzasını atacak. Adrian McKinty’nin yazarı olduğu The Chain’in konusu ise şöyle: Rachel, 11 yaşındaki çocuğunun kaçırıldığını öğrenir ve kendi çocuğunu kurtarabilmek için başka bir çocuğu kaçırması gerekmektedir. Kendi çocuğunu kurtarmak için suç işlemesi gereken Rachel için işler çok karışıktır.

Kitap geçtiğimiz yıl içerisinde okuyucularıyla buluştuğunda, Paramount Pictures, filmleştirme haklarını almıştı. Ancak yayınevi ile Paramount arasında anlaşmazlıklar yaşandı ve proje iptal oldu. The Chain’in senaryosunu Adrian McKinty’nin romanından uyarlayacak isim Jane Goldman olacak. Jane Goldman’ı Kingsman: Gizli Servis, Kingsman: Altın Çember, X-Men: Geçmiş Günler Gelecek gibi yapımlardan tanıyoruz.

41 ülkede çevirisi yapılan ve çoğunda en çok okunanlar listesine giren The Chain’in oyuncu kadrosu için henüz herhangi bir seçim yapılmadı. Edgar Wright’ın The Chain’den önce yaptığı başka bir anlaşma daha bulunuyor. Simon Stephenson’ın imzasını attığı Set My Heart To Five isimli bilim kurgu romanını beyaz perdeye aktaracak. Hollywood’da prodüksiyonların devam etmesi için yeni kurallar belirlendi ve hazırlıklara başlandı. Önümüzdeki sürecin nasıl işleyeceği merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir