1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

My Secret Terrius Dizisi ile Koronavirüs Bağlantısı?

My Secret Terrius Dizisi ile Koronavirüs Bağlantısı?
0

2019 yılının sonunda Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını hızla yayılıyor. 2018 yapımı bir Güney Kore dizisi olan My Secret Terrius adlı yapımda koronavirüs kehaneti olduğu ortaya çıktı.

“Mutasyona uğramış bir virüs”: Dizinin 10. bölümündeki hastane sahnesinde koronavirüsün belirtilerinden, kuluçka süresine, hatta tedavisinin olmayışına kadar her şey bir bir anlatılmış.

“Solunum sistemine saldırır”: Bunların yanı sıra dizide koronavirüs bir biyolojik silah olarak nitelendirilmiş. Dizide doktor, “Bu virüs, ölüm oranını %90’a çıkarmak için, üzerinde oynanmış, mutasyona uğramış koronavirüsü. Virüs 5 dakika içinde direkt akciğere saldırır, 2 ila 14 gün kuluçka süresi var. İnsan yapımı bir virüs…” olduğunu ekliyor.
Tüm bunlara ek olarak My Secret Terrius dizisinde virüsün bir biyolojik silah olduğu ve herhangi bir aşısının olmadığı da söyleniyor.

Fakat açıklanması gereken bir nokta coronavirüs yeni bir hastalık değil. 1960’lardan beri biliniyorlar. Dizi bir salgını değil, bir gizli servis ajanının dahil olduğu operasyonu anlatıyor. Koronavirüslerin tamamı da solunum yolu hastalıklarına neden oluyor.

My Secret Terrius dizisinde olay yaratan koronavirüs sahnesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Dizinin tamamını ise Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/tv/B-eM_UKhVuK/?utm_source=ig_web_copy_link

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir