1. Anasayfa
  2. Dizi Oyuncuları

Nilperi Şahinkaya Kimdir? Dizi Film Proje ve Resimleri

Nilperi Şahinkaya Kimdir? Dizi Film Proje ve Resimleri
0

Nilperi Şahinkaya 23 Şubat 1988 Senegal doğumludur. İlkokul eğitimini Paris’te alan Nilperi Şahinkaya’nın annesi ona Nil adını koymak istemiştir fakat dedesi gördüğü bir rüya üzerine adına Perinin eklenmesini istemiş ve bu sayede adı Nilperi olmuştur. 2003 yılında Ankara’ya yerleşip, 2006’da Charles de Gaulle Fransız Lisesini bitirdi ve 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde okudu. Babası Salim Levent Şahinkaya’nın bir diplomat olması nedeniyle bir çok ülke gezme fırsatı bulmuştur.
Deniz Yıldızı adlı dizi ile okul yıllarında TV ekranlarına ilk adımı atan Nilperi Şahinkaya, 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde görgüsüz, kıskanç ergen rolünü mükemmel bir şekilde canlandırdığı Mesude rolünde rol almıştır.
Ardından Kayıp dizisinde Defne ve Sedef karakterlerine can verdi. Kiraz Mevsimi adlı dizide başrollerden biri olan Şeyma karakteri ile büyük çıkış yaparak N’olur Ayrılalım adlı dizide başrollerden olan Temmuz Akıncı karakterine can verdi.Hira Tekindor’un yönetmenliği ile başrollerini Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile paylaştığı, Oyun Atölyesinde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan oyununda Honey karakteriyle yer aldı. Ay Yapım tarafından, Çağrı Vila Lostuvalı yönetmenliğinde şu an atv ‘de yayınlanan, başrollerini Kerem Bürsin ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Aslı karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Nilperi Şahinkaya ile Uraz Kaygılaroğlu, ilk olarak youtube’da başlayan Aynen Aynen dizisinde birlikte rol aldı.

Nilperi Şahinkaya Resimleri

https://www.instagram.com/p/B_iPQuOF2sa/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B_IBs_nFPMM/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B-9ND2cF7VA/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B98wzr0FZui/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B87CtuelwW_/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B7ymeqwlxpD/?utm_source=ig_web_copy_link

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir