1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Destan 2. Bölüm

Destan 2. Bölüm
0

Ekranların yeni dizisi Destan ilk bölümü ile ekranlara geldi ve her Salı akşamı için iddalı bir giriş yaptı. Yeni bölümü ile Destan 2. Bölüm ile 30 Kasım Salı akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Salı akşamların ekranlara gelen Destan Dizisi yeni bölümleri yayınlanmaya başladı. Ebru Şahin, Edip Tepeli, Selim Bayraktar, Burak Tozkoparan ve Deniz Barut gibi isimlerin yer aldığı Destan dizisinde; 8. yüzyılda Orta Asya’da yaşayan Türk boylarının hikayesi ele alınacak. Destan dizisinin birinci bölümünde; Akkız, Alpagu Han’ı vurdu. Peki Destan 2. Bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Destan 2. Bölüm Fragmanı

Destan 1. Bölüm Özeti

Ekranların yeni dizisi Destan’ın birinci bölümünde; 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir