1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Stranger Things 3.Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Stranger Things 3.Sezon Ne Zaman Başlayacak?
0

Ülkemizde çok beğenilen Netflix’in çok sevilen dizisi Stranger Things‘in 3. sezon onayı resmen doğrulantı. Açıklama Netflix Amerika’dan geldi.

İlk önce Barış Manço’lu bir fragmanla gönlümüzü kazanan Netflix dizisi Stranger Things daha sonra efsane televizyoncu Saadettin Teksoy’u da işin içine dahil ederek çıtayı olabildiğince yükseğe çıkarmıştı. Merakla beklenen dizinin 3. sezonu yapılan bir açıklamayla resmen doğrulandı. Bildiğiniz üzere daha öne çıkan haberlerde üçüncü bölümün adının “The Lost Brother” olacağı iddia edilmişti.  Ancak Netflix’den henüz bu alana yönelik bir açıklama gelmedi.

Netflix Amerika, kendisini takip eden Twitter kullanıcılarına yönelik bir anket yaptı. Ankette  “Başka bir Stranger Things sezonu yapalım mı?” sorusu soruldu. Hepimizin tahmin edeceği üzere büyük bir çoğunlukla anketten ‘EVET’ oyu çıktı. Daha sonra bir gönderi daha paylaşan Netflix, 3. sezonun resmen başladığını duyurdu.

Bu arada 2. sezonu Ekim ayında düşen dizinin 15 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmişti. 3. sozonun tam olarak ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ancak bir ve ikinci sezon arasında 15 aylık bir bekleyiş olduğu düşünülürse 2018 sonu ya da 2019 başını işaret edebiliriz. Öte yandan 3. seozunun Hawkins’in ötesinde geçeceği belirtiliyor.

STRANGER THINGS KONUSU

Stranger Things, 1980’lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana’da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır ancak gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır. Yanlışlıkla, “Baş aşağı” olarak adlandırılan alternatif bir evrene açılan bir portal yaratırlar. Bunun sonucunda, Hawkins’in bu olaydan habersiz sakinlerini olumsuz bir şekilde etkilemeye başlar.

İlk sezon Kasım 1983’te Will Byers’ın Baş aşağı’ndan gelen bir yaratık tarafından kaçırıldığı tarihte başlar. Annesi Joyce ve kasabanın polis şefi Jim Hopper, Will’i aramaya başlar. Aynı zamanda, Eleven adlı psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız laboratuvardan kaçar ve Will’i bulmak için yaptıkları aramalarda Will’in arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas’a yardım eder. İkinci sezon Ekim 1984’ten itibaren başlar. Will kurtarılır ancak olayların ayrıntılarını çok az kimse bilmektedir. Will’in arkadaşları ve ailesi, Will’in Baş aşağı’ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş aşağı’nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir