1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Poldark

Poldark
0

poldark

2014 yılı projelerinden biri  olan Poldark dizisi 2015 yılı itibariyle dizi piyasasına sürülmüştür. Bir romandan uyarlanarak senaryo oluşturulan dizi yönetmenliğini ise Edward Bazalgette ve William Mcgregor isimleri yapmaktadır. BBC One kanalı yapımı olan dizi tahmin edildiği gibi çekimleri İngiltere’de yapılmaktadır. Kanalın yayınladığı en başarılı dizilerden olan türü ile tarih dizisi kategorisine giren Poldark 1.sezon 8 bölümü izle izleyicilerden tam not almıştır. Kaliteli bir yapım ortaya çıkaran BBC One kanalı dizi bölümleri yaklaşık 1 saatte oluşmaktadır. Tarih kokan bir dizi olan Poldark uzun yıllar hayatımızda bulunacağını şimdiden göstermektedir.

poldark-2

Poldark Dizisi Ne Anlatıyor?
Romandan uyarlanan senaryoya göre dizi başrol oyuncusunun  18. Yüzyılda savaşta 3 yıl kalmasının ardından eve dönmesi ile hayatında ki farklılıkları ve olayları konu almaktadır. Dizide ki karekter olan Ross Poldark, babasının vefatı sonucu miras kalan toprakları işlemesi ile zorlu bir hayatın yolunu tutmaktadır. Miras alan topraklarında bulunan madeni işlemesi ile başlayan hikayemiz Poldark’ın kasabaya uğraması ile tanıştığı neşeli bir kızla gelişen olayları ve değişen hayatına almaktadır. Dizi her ne kadar başrol oyuncusu hayatının gelişmelerinden oluşsa da dizinin ana konusu tarihi dizi formatında olup, Poldark’ın yaşadığı hayatı değil o yüzyıldaki  fakir-soylu  çatışmasını ve sınıflandırmaya dikkat çekmiştir. İlk sezon 8 bölüm olarak yayınlanan dizi ikinci sezon çalışmaları için onay almış ve  yakın zamanda yayına geçmeyi planlamaktadır. Bilindiği üzere dizi İngiltere yapımı olup İngiliz kalitesini sergilemektedir.

poldark-3

Poldark Dizi Oyuncuları
Başrolde bulunan Ross Poldark’ı canlandıran isim tanıdık olup ‘’The Hobbit’’ filminde  ‘’Kili’’ karekteri ile karşımıza çıkan Aidan Turner’dir. Diğer oyuncular ise; Elanor Tomrison, Silent Witness, Kyle Soller, Jack Farthing ve Beatiye Edney’dir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir