1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi

Resident Evil Dizisi Netflix’te Ekranlara Gelecek!

Resident Evil Dizisi Netflix’te Ekranlara Gelecek!
0

Dünyaca ünlü online yayın platformu Netflix, Resident Evil‘ın dizisine onay verdi. Oyuncular eşliğinde çekilecek projeyi son olarak Supernatural’ı yazan Andrew Dabb yazacak ve showrunner olarak görev alacak.

Heycanlandıran haber izleyiciler ile paylaşıldı. Resident Evil’ın film serisi 2002’de başladı ve 6 filme genişledi. Filmler toplamda 1.2 milyar dolar gişe hasılatı elde etti ve bir video oyunundan uyarlanan en yüksek gişeli film serisi konumunda. Milla Jovovich’in başrolde olduğu seri, 2016’da vizyona gelen Resident Evil: The Final Chapter ile sona erdi. Film serisinin yapımını üstlenen Constantin Film dizinin yapımını da üstlendi.

Dizi projesi ise Capcom’un çıkardığı video oyun serisi Resident Evil’ın evreninde geçecek ve benzer bir mitolojiyle hazırlanacak. İki zamanda geçecek olan hikayede ilk zaman dilimi 14 yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie’yi konu alacak. New Raccoon City’a taşınan kardeşler kısa sürede kasabanın göründüğü gibi olmadığını ve babalarının dünyayı yok edebilecek bazı karanlık işlere bulaştığını fark edecek.

İkinci zaman dilimi ise yakın gelecekte geçecek. Dünyada 15 milyondan az insan kalmış. 6 milyardan fazla insana ve hayvana ise T-virüsü bulaşmış. Artık 30’una gelen Jade, Yeni Dünya’da hayatta kalmaya çalışırken kız kardeşi, babası ve kendisiyle ilgili geçmiş de kendisini avlamaya devam ediyor.

Yorum Yap