1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Star Wars: The Acolyte Dizisi Hakkında Bilinmeyenler

Star Wars: The Acolyte Dizisi Hakkında Bilinmeyenler
0

Disney+’ın Star Wars evreni genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ilk fragmanı yayınlanan Star Wars: The Acolyte dizisi ilk 24 saat içinde tüm platformlarda 51,3 milyon izlenme sayısına ulaşarak rekor kırmıştı.

Disney+ yakında altıncı canlı aksiyon Star Wars dizisi olan yeni Star Wars TV şovu The Acolyte’i yayınlayacak. Star Wars: The Acolyte uzun süredir üzerinde çalışılan bir yapımdı. Devam üçlemesinin son filmi The Rise of Skywalker’ın galasından kısa bir süre sonra, dizinin yaratıcısı ve kendini Star Wars’un “büyük mega hayranı” olarak tanımlayan Leslye Headland bu fikri Lucasfilm’in patronu Kathleen Kennedy’ye “Frozen, Kill Bill ile buluşuyor” şeklinde sundu. Dizi Nisan 2020’de resmi olarak duyuruldu. Şimdi, dört yıl, bir pandemi ve iki Hollywood grevinin ardından, The Acolyte nihayet seyircisiyle buluşmaya hazır.

İlk 24 saat içerisinde 51,3 milyon izlenme ile Disney+’taki tüm “Star Wars” dizileri arasında şu ana kadarki en yüksek rakama ulaşan Star Wars: The Acolyte dizisinin Star Wars evrenine nasıl bağlandığı ile ilgili çoğu ayrıntı doğrulanmadı. Ancak hayranlar yine de The Acolyte’in Star Wars için yeni bir tür geçişi, LED arka planlar yerine pratik efektlere vurgu ve bunun alıştığımızdan biraz daha farklı bir şey olabileceğine dair genel bir his gibi görünen şeylerden heyecan duyuyorlar.

The Acolyte, sekiz bölümlük sezonun ilk iki bölümüyle 4 Haziran Salı günü Disney+ ekranlarında prömiyer yapacak. Yeni bölümler haftalık olarak Disney+’ta yayınlanacak. Dizinin konusu ise; Yüksek Cumhuriyet döneminin son günlerinde, karanlık sırlar galaksiyi karartırken ve bir dizi karanlık taraf gücü ortaya çıkarken, eski bir Padawan bir dizi suçu araştırmak için Jedi Ustası ile yeniden bir araya gelir. Çok geçmeden karşılarına çıkan güçlerin beklenenden çok daha zorlu olduğu ortaya çıkar.

Star Wars: The Acolyte dizisi oyuncuları ise; Amandla Stenberg, Lee Jung-jae, Manny Jacinto, Dafne Keen, Charlie Barnett, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Dean-Charles Chapman, Joonas Suotamo ve Carrie-Anne Moss gibi oyuncular rol alacak.

Star Wars: The Acolyte Fragmanı:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir