1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Stranger Things

Stranger Things
0

stranger things
Yeni yapım diziler arasında yer alan ve yine 1 sezonun  8 bölümden oluşacan yeni dizi Stranger Things, türü ise korku –aksiyon  dizisi bir hikayeyle karşımıza çıkmaktadır. Diğer yayınlanan yapımlara göre farklı bir tarih çizelgesi seçen dizi ilk sezon 8 bölümünü aynı tarihte yayınlamıştır. Başlangıç olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde Matt Duffer ve Ross Duffer’dır. Dizi yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen isimler ise yine yönetmenlik koltuğunda bulunan isimler olmaktadır. Başrol oyuncularını incelediğimizde ise dünyaca ünlü ve ödüller sahibi  olan Wiona Ryder, David Harbour ve Finn Wolfhard isimleri karşımıza çıkmaktadır.

stranger-things-trailler
Dizi Öyküsü
Türkçe ismi ile tuhaf şeyler anlamına gelen dizi konus itibariylede dikkatleri üzerine çekmiştir.  Dizi gizem türü filmi  formatında olup normal davranışlar sergileyen bir çocuğun kaybolması ve arama çalışmalarının başlaması ile bir başlangıç yapmıştır. Yapılan araştırmalarda uzun zaman önce bir çocuğunda kaybolduğunun ortaya çıkması ve buçocuğun geri önmesi  ile anlattığı tüm olayları kompleks bir duruma sürüklenmektedir. Yerel polisin yanı sıra gizli polisinde kaybolmalarda yer aldığı hatta köklerin gizli devlete kadar çıkacağı heyecanlı bir yapı dizi severlerin karşısına çıkmıştır.

stranger-things-2
Senaryo Hakkında İp Ucular
Senaryo da belirtilene göre diz 1980 yıllarda ABD’nin en büyük kentlerinden biri olan New York’ta bir kasabada geçmektedir. Genç bir çocuğun aniden kaybolması ile başlayan gizemli durumlar ile dizi gerilim-aksiyon dizisi türünde akılara kazınacak bir yapım olacağını göstermektedir. olayların büyümesi ve devletin gizli bölümlerinin de isimlerinin anılması hikayenin farklı bir yola sapmasına neden olmaktadır. Dikkat çekici senaryosu ve toplu yayınlanması ile dizi tarihine farklı bir bakış açısı kazandıran dizi olan ‘’Stranger Things’’ uzun zaman kalacak projelerden biri olmayı şimdiden başarmıştı.

İlginizi Çekebilir
Preacher

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir