1. Anasayfa
  2. Bölüm İncelemeleri

The Walking Dead Sezon 5 Bölüm 10 İncelemesi

The Walking Dead Sezon 5 Bölüm 10 İncelemesi
0

Önceki hafta uzun bir aradan sonra ölümlü bir bölümle ekranlara dönen The Walking Dead, bu hafta ise grubun yaşadığı büyük zorlukları ele almış.

Bölüm İncelemesi: (İzlemeyenler için spoiler içerir.)

Tyreese’in ölümü ile yıkılan ekip, kurtuluş umudu olarak gördükleri Washington’a doğru yola koyulmuşlardı. İşin aslı sakin ve kimilerine göre sıkıcı bir bölümdü. Fakat bana göre bu bölüm ekibin daha önceki bölümlerde ele alınmayan yaşadığı  zorlukları ele aldı. Mesela, bölümün başlarında Darly’i solucan yerken görüyoruz. Uzun süredir yağmayan yağmur, bulunamayan su ve üzerine de açlık eklenince, yürüyen ölülerden farksız bir duruma düşüyor grup. Grup bir yandan açlık ve susuzlukla diğer yandan da aylaklarla mücadele etmek zorunda. Sasha ise hala Tyreese’in ölümünün etkisinde kalmış durumda. Ekip artık dayanamaz durumda iken bir anda ortaya çıkan 5-6 kadar köpeği öldürüp onlarla karınlarını doyururlar.

Yola devam ederken, yolun ortasında duran su şişelerinin kimin bıraktığını ve tuzak olabileceği ihtimalini düşünürken, gelen yağmur ile umutlar yeşerir.  Ve yağmur ile birlikte gelen fırtınadan saklanma için bir kulübeye sığınırlar. Aylaklar gece kulübeye saldırırlar fakat fırtına nedeni ile başarılı olamaz ve ağaçların altında kalırlar.

Bölümün en büyük gizemi ise son sahnede ortaya çıkan Aaron karakteri!

Bölüm Fotoğrafları:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir