1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Westworld 4. Sezon Onayını Aldı

Westworld 4. Sezon Onayını Aldı
0

İlgi ile izlenen Westworld dizisinin 3. sezonunun bitmesine günler kala HBO kanalından yeni sezon müjdesi geldi. HBO Programlama Başkanı Casey Bloys, “Batı Tema Parkı’ndan yakın geleceğin teknokratik metropolüne kadar her dönemeçten keyif aldık ve usta hikaye anlatıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un zihinlerinde turladık. İham alan vizyonlarının bizi nereye götürdüğünü görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Serinin 3. sezonu 15 Mart’ta prömiyerini yaptı. Sezonun sekizinci ve final bölümü 3 Mayıs’ta yayınlanacak. Aynı adı taşıyan 1973 yapımı Michael Crichton filmine dayanan dizi, yapay zeka ve özgür irade hakkında karanlık bir “odyssey” olarak tanımlandı. Televizyon için Jonathan Nolan ve Lisa Joy diziyi oluşturdular. Denise Thé, J.J. Abrams, Athena Wickham, Richard J. Lewis ve Ben Stephenson yürütücü yapımcılık görevini üstleniyorlar. Kilter Films ve Bad Robot Productions, Warner Bros.Television ile birlikte diziyi çekiyor. Nolan, aynı zamanda sezonun gala bölümünü yönetti.

Bu sezon rolünü tekrarlayan oyuncular arasında Evan Rachel Wood, Thandie Newton ve Jeffrey Wright yer alırken, Tessa Thompson, Aaron Paul ve Vincent Cassel gibi yeni isimler de diziye katıldı. Dizi, şu an yayınlanan sezonda ilk kez fütüristik tema parkının dışında gerçekleşti.

Dizi, bu sezonun prömiyerinde büyük bir görüntülemenin düştüğünü gördü. Nielsen verilerine göre, prömiyeri canlı + aynı gün görüntülemede 901.000 izleyiciyi çekerek ikinci sezona göre % 57 düşüş kaydetti. HBO‘ya göre, ilk bölüm şu anda tüm platformlarda toplam 9 milyondan fazla izleyiciye ulaştı. Koronavirüs pandemisinin atak gösterdiği zamana denk gelen ilk bölüm sonrası dizi izleyici sayılarını toparladı ve HBO, Wesworld 4. sezon için onayı verdi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir