Alparslan Büyük Selçuklu 27. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile Pazartesi akşamı ekranlara gelmeye devam ediyor. Alparslan Büyük Selçuklu 27. Bölüm ile 30 Mayıs Pazartesi akşamı ekranlara gelmeye devam ediyor. Alparslan Büyük Selçuklu 27. Bölüm ile sezon finali bölümü ile ekranlara gelicek.

Pazartesi akşamlarını sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu sezon finali bölümü ile TRT1 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. 23 Mayıs Pazartesi akşamı yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu son bölümü reyting sıralamasında Total de 6,64 izlenme oranı ile 1. oldu. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin 26. bölümünde; Biruni’nin Vaspurakan fethinde kullanılması için yaptığı devasa mancınıklar Ferzat tarafından ordugahta yakılmıştı. Ferzat, Bizans ile işbirliğine mi gitti, yoksa bu Alparslan’ın planının bir parçası mı? sorusu yanıt aradı.

Alparslan Büyük Selçuklu 27. Bölüm Sezon Finali Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 26. Bölüm Özeti

Kekavmenos’un hatununu öldürdüğünü öğrenen Çağrı Bey obadan birkaç alp ile beraber Vaspurakan’a doğru hareketlendi. Sencer’in tertibi neticesinde Tekiş’in ihanetinden emin olan Melikşah, Tekiş‘e nasıl bir ceza verecektir? Tahtı ele geçirmek için mücadeleye girmiş olan Tekiş, Melikşah’ın elinden kurtulmayı başarabilecek midir? Öte yandan Sabbah, Kınık Obası’na gidip Tapar ile gizlice buluşan kadının Başulu olduğunu öğrenmişti. Dolayısıyla Selçuklu Devleti’ni büyük bir karmaşaya sürükleyebilecek olan sırra da vakıf olmayı başarmıştı. Sabbah bu sırrı nasıl kullanacaktır? Kınık Obası‘nda Efruz’u tanıyacak olan Livya, Efruz ile Sabbah’ı ele verecek midir? Efruz, Sabbah ile birlikte Kınık Obası‘ndan kaçmayı başarabilecek midir? Tüm bunların yanı sıra; Terken, karnındaki bebeğin erkek olduğunu öğrenmiş, vakit kaybetmeden bu güzel haberle Melikşah’ı müjdelemişti. Terken doğuracak olduğu erkek bebeği kullanarak saraydaki dengeleri değiştirebilecek midir? Diğer taraftan Selçuklu’nun takvim çalışmalarından haberdar olan Fatımi Veziri Bedrülcemali, Selçuklu’nun İslam Âlemi’nde giderek parlayan yıldızını karartmak adına Hasan Sabbah’tan bu takvimi istemişti. Bunun üzerine Sabbah’ın rasathanedeki gizli refiki Fida harekete geçmiş, Ömer Hayyam’ın kendine olan güvenini hiçe sayarak; Ömer Hayyam’ı ağır yaralamış ve takvimi kaçırmayı başarmıştı. Çalınan takvim meselesinin açığa kavuşturulması için bizzat çalışacak olan Nizamülmülk, Fida’nın ihanetini nasıl deşifre edecektir? Nizamülmülk, bu takvim üzerinden Becrülcemali ve Sabbah’a ulaşmayı başarabilecek midir?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir