1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Alparslan Büyük Selçuklu 8. Bölüm

Alparslan Büyük Selçuklu 8. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümleri ile Pazartesi akşamları ekranlarınıza gelmeye devam ediyor. Alparslan Büyük Selçuklu 8. Bölüm ile 27 Aralık Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümleri ile ekranlarınıza gelmeye devam ediyor. Alparslan Büyük Selçuklu 7. bölümde Alparslan, Kekavmenos’u öldürüp, annesinin kanının döküldüğü Vaspurakan topraklarını alana dek durmamaya ant içer. Haneden tarafından reddedilen Alparslan’ın bu yolculuğunda ona kimler eşlik edecek?

Alparslan Büyük Selçuklu 8. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Alparslan Büyük Selçuklu 8. Bölüm Ön İzleme

Alparslan Büyük Selçuklu 7. Bölüm Özeti

Alparslan’ın veliahtlığı reddetmesi, herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanır. Alparslan ise annesinin katili Kekavmenos’tan intikam almak ve Vaspurakan’ı Türklere yurt etmek için farklı bir yol seçer. Alparslan’ın seçtiği bu yol, Bizans’ın hiç beklemediği bir hamledir ve bu hamle, kendi içlerinde büyük bir teyakkuza neden olur. Kekavmenos’un Alpagut’a Akça’yı vurdurmasının altında ise Kekavmenos’un bambaşka bir amacının olduğu ortaya çıkar. Akça ve Alpagut’un ortak davası, devam edebilecek midir? Alparslan’ın hanedan haklarından feragat etmesinin ardından, onun kuyusunu kazmak isteyenlerin sesi daha da yükselir. Alparslan, tüm bu engelleri aşıp inandığı yolda zafere yürüyebilecek midir?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir