Matrix Resurrections Filmi İzleyiciler İle Buluşuyor
0

22 yıllık aranın ardından Matrix filmi tekrar izleyicileri ile buluyor. Matrix Resurrections adı ile geri dönen film 10 Aralık’ta yeniden sinemalarda olacak. Film severler Matrix Resurrections filmini IMAX sahnelerinde de izleyebilecekler.

Uzun süredir en çok beklenen bilim kurgu filmlerinden biri olan Matrix serisinden Matrix Resurrections izlemek isteyenler için zaman geldi çattı. Filmin senaristlerinden biri olan David Mitchell, filmin bir devam filmi olarak değerlendirilemeyeceğini açıkladı fakat bu izleyicilerin hasretini azaltmaya yetmiyor. Lilly Wachowski ve Lana Wachowski tarafından yazılıp yönetilen filmde, Matrix Resurrections’ta da izleyeceğimiz Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yanı sıra Laurence Fishburn, Hugo Weaving, Gloria Foster, Joe Pantoliano, Marcus Chong, Matt Doran, Julian Arahanga gibi isimler yer alıyor.

Film, serinin kahramanı Neo’nun (Keanu Reeves), gündüzleri Thomas A. Anderson adıyla sıradan bir bilgisayar programcısı olarak geceleri ise Neo adında bir hacker olarak sürdürdüğü hayatının, Morpheus (Laurence Fishburn) adında bir yabancıyla tanışmasının ve yaşadığı dünyanın Matrix adındaki bir sanal evrenden ibaret olmasını öğrenmesinin ardından altüst olmasını anlatıyor.

Matrix Resurrections filmi Türkiye’de 24 Aralık’ta sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

Matrix Resurrections Fragmanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir