1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

“Arap Kadri” Filmi Sinemalarda

“Arap Kadri” Filmi Sinemalarda
0

Gırgır’ın efsane karakterleri Arap Kadri, ormanın komik çatışmasında! Mizah ve özgürlük dolu bir macera başlıyor. Oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı gibi isimlerin yer aldığı yeni komedi türündeki sinema filmi Arap Kadri vizyona girdi!

Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Arap Kadri sonunda izleyicisi ile buluştu. 1970 ve 80’li yıllarda Fırt Dergisi’nde yayınlanan, Tekin Aral’ın yazdığı, Latif Demirci’nin çizgileriyle hayat verdiği Arap Kadri ve Tarzan karikatürlerinden uyarlanan film, yetişkinlerin çocuklarıyla birlikte izleyebilecekleri bir seyirlik olarak vizyona girdi.

Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı, Yalçın Hafızoğlu, Melis İşiten, Birgül Ulusoy, Taner Turan, Cem Zeynel Kılıç, Hira Koyuncuoğlu, Eda Özel, Yaşar Karakulak, Neslihan Yeldan ve Sinan Bengier’in rol aldığı “Arap Kadri”nin yapımcılığını PH7, DMC ve NetD üstlendi.

Arap Kadri filminin konusuna değinmek gerekirse, ünlü mizah dergisi Gırgır’ın usta karikatüristlerinden Tekin Aral’ın yarattığı Arap Kadri karakterlerinin hikâyesini anlatıyor. Usta karikatürist Tekin Aral’ın Üsküdarlı Arap Yaşar’dan esinlendiği Arap Kadri’nin en önemli özelliği özgürlüğüne son derece düşkün olmasıdır. Ormanda yaşar, pek kural tanımaz. Ormanda ise, Tarzan’ın kurduğu bir düzen vardır. Aslında şehir hayatına uyum sağlayamayan Arap Kadri, ormana gelince de düzenli yaşamaya çalışan canlıları görünce, bu düzene çomak sokar. Tarzan ile aralarındaki çatışmanın en temel sebebi de buradan kaynaklanır.

Arap Kadri Fragman

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir