1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Avatar 3 Dizi ve Film Olarak Yayınlanabilir

Avatar 3 Dizi ve Film Olarak Yayınlanabilir
0

Sinema gişelerine adını altın harflerle yazdıran Avatar serisi için yeni bir ihtimal ortaya çıktı. Filmin 9 saatlik uzun kurgusunun diziye dönüştürülmesi gündemde. Avatar 3 çekimleri tamamlanan ve post-prodüksiyon aşamasında olan yapımın akıbeti önümüzdeki günlerde belli olacak.

James Cameron imzalı gişe rekortmeni “Avatar”ın 13 yıl sonra gelen devam filmi “Avatar: Suyun Yolu” filmi de ilk film gibi gişede oldukça başarılı bir performans gösterdi. “Avatar: Suyun Yolu” 3 saati aşan süresiyle dikkat çekerken, Cameron filmi daha fazla kısaltmamak konusunda stüdyoyla tartıştığını ve gelecek filmlerin daha bile uzun olabileceğini ima ediyordu. Ortaya çıkan yeni bir bilgi, Cameron’ın “uzun”dan kastının ne olduğunu tam olarak göz önüne seriyor.

İddialara göre, “Avatar 3″ün Aralık 2024’te vizyona girmesinin ardından, 9 saatlik uzun kurgusu Disney+’ta yayınlanacak bir diziye dönüştürülecek. Jeff Sneider’ın “The Hot Mic” podcastinde konuşan bu ihtimal şimdilik kesin olmasa da, Cameron daha önce Denis Villeneuve ile gerçekleştirdiği Variety söyleşisinde buna çok yakın ifadelerde bulunmuştu.

Beyazperde’nin aktardığı iddialara göre, “Avatar 3″ün Aralık 2024’te vizyona girmesinin ardından, 9 saatlik uzun kurgusu Disney+’ta yayınlanacak bir diziye dönüştürülecek. Jeff Sneider’ın “The Hot Mic” podcast’inde konuşan bu ihtimal şimdilik kesin olmasa da, Cameron daha önce Denis Villeneuve ile gerçekleştirdiği Variety söyleşisinde buna çok yakın ifadelerde bulunmuştu.

1960’larda büyüdüğünü ve değişime açık olduğunu belirten Cameron, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bence görebildiğimiz şey, genişletilmiş bir sinema biçimi. Aynı anda altı saat ve iki buçuk saat uzunluğunda bir film yapmak istiyorum. Aynı film. Altı saat boyunca yayınlayabilir veya bir sinemada bu deneyimin daha yoğun, hız treni, sürükleyici bir versiyonunu yaşayabilirsiniz. Aynı film. Sadece, biri roman, biri film. Neden? Bu platformları daha önce yapılmamış şekillerde kullanalım.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir