1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

Cem Yılmaz Netflix’e Sitem Etti!

Cem Yılmaz Netflix’e Sitem Etti!
0

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, geçtiğimiz sene vizyona giren Karakomik Filmler serisine ait 2 filmle vizyonda izleyiceler karşısına çıkmıştı. Karakomik filmler serinin ilk filmi geçtiğimiz ay’larda Netflix platformundada izleyiciler ile buluşmuştu. Serinin ikinci filmi ise 26 Haziran’da Netflix’te gösterime girdi. Normal şartlarda yerli filmleri resmi hesaplarından duyuran Netflix Türkiye, Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler 2 filmini duyurmadı ve ünlü komedyenin akıl dolu eleştirilerine maruz kaldı.

Netflix’in Türkiye’de ürettiği orijinal dizilerin ardından ilk Türk filmi Yarına Tek Bilet, geçtiğimiz hafta platformda yayınlanmış, bir anda bütün internet filmin reklamlarıyla dolup taşmıştı. Türkiye’deki kütüphanesine çok sayıda yerli filmi de ekleyen platform, Cem Yılmaz’ın bambaşka bir fikir ve çizgiye sahip olan Karakomik Filmler serisini de izleyicilere sundu. Ancak serinin 26 Haziran’da Netflix’te yayınlanan ikinci filmi, yayınlanan diğer yerli filmlerde olduğu gibi Netflix Türkiye tarafından herhangi bir şekilde duyurulmadı.

Cem Yılmaz, Twitter’da platfromun Türkiye profilini etiketleyerek hafif sitem kokan esprili bir paylaşım yaptı. Bunun üzerine Netflix Türkiye hesabından Cem Yılmaz’ın paylaşımını alıntılayan bir duyuru paylaşımı yapıldı. Ardından Cem Yılmaz, Netflix’in takındığı bu tavrı nükteli bir eleştiriyle ele aldı.

Tüm bunlara rağmen Netflix Türkiye Karakomik Filmler 2 filminin duyurusnu yapmadı ama film Netflix platformunda Türkiye’de en çok izlenen yapımlar arasına girdi. Dedikoduya göre Netflix’in ilk Türk filmi Yarına Tek Bilet’in yayınlandığını, bu film için Netflix tarafından ciddi reklam bütçeleri harcandığını ve yoğun bir ilgiyle karşılandığını için bu ilginin azalmasına izin vermemek için Karakomik Filmler 2 duyurusu yapılmamıştı.

Netflix Türkiye twitter hesabı Cem Yılmaz’ın tweetini retweet yaparak filmin duyurusudur diye bir paylaşım yaptı.

Filmin duyurusunu bu şekilde yapan Netflix, takipçilerde “Cem Yılmaz’ın filmlerini bile önemsemiyor” algısı oluşturdu. Karakomik Filmler serisini diğer Cem Yılmaz filmleri ile karşılaştıran ve hoş bulmayan izleyiciler Netflix’in bu tavrını yerinde görürlerken, olayın filmlerden bağımsız bir şekilde yorumlayanlar Cem Yılmaz’a hak verdi. Cem Yılmaz’da bu tweet’e sitemkar bir şekilde karşılık verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir