1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

“Çetin İkmen Polisiye Romanları” TV Dizisi Oluyor

“Çetin İkmen Polisiye Romanları” TV Dizisi Oluyor
0

Barbara Nadel’in ödüllü roman serisi “Çetin İkmen Polisiye Romanları”, TV’ye Uyarlanıyor.

İngiliz yazar Barbara Nadel’in ödüllü roman serisi “Çetin İkmen Polisiye Romanları” TV’ye uyarlanıyor! Polisiye severlerin ve romanın hayranlarının nefesini kesecek heyecan dolu Türk Dedektif için geri sayım başladı. Dizinin, 2021 sonlarında izleyiciyle buluşması bekleniyor. Çetin İkmen karakteri için birkaç sezon planı birden yapılıyor.

Ödüllü yapımları TV dünyasına kazandıran ViacomCBS International Studios (VIS) liderliğinde çekilecek dizinin çekimlerine 2021’in bahar ayında İstanbul’da başlanması planlanıyor. Türk Dedektif dizisinin küresel hakları için film ve televizyon stüdyosu Miramax’la anlaşma sağlandı. Dizinin senaryosu, İngiltere’nin en çok okunan polisiye yazarı Barbara Nadel’in ödüllü roman serisi “Çetin İkmen Polisiye Romanları”na dayanıyor.

2021 baharında çekimleri yapılacak Türk Dedektif’in, aynı yılın sonlarında yayında olması bekleniyor. Şimdilik, ülkemizdeki yayın platformu belli değil ama hakların alınması için çetin bir mücadele olacak gibi gözüküyor. Şirketin, orijinal sinpsisinde şu ifadelere yer verildi;

“Her sokağında ayrı bir hikaye yaşanan İstanbul’un suçlarla örülü sır perdeleri, idealist Müfettiş Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman’ın ustalık dolu iz sürüşleriyle tek tek aralanıyor. Karmaşık suçların ve tüyler ürperten suçluların gizemini en beklenmedik anlarda gözler önüne seren Türk Müfettiş, izleyiciyi şehrin kaotik karanlığında hız kesmeyen bir maceraya sürüklüyor.Kadın tacirleri, Narkotik suçlular, faili meçhul cinayetler, yasa dışı suçların bilinmeyen tetikçileri ve daha birçok suçlu, Çetin İkmen’in İstanbul sokaklarında izini sürdüğü karakterlerden oluşuyor. Adrenalin, merak ve bilinmezliğin yarattığı karmaşa dizinin temposunu bir an bile düşürmeyerek izleyiciyi ekran karşısına kitlemeye hazırlanıyor. Polisiye severlerin her bölümünü iple çekeceği Türk Müfettiş,İstanbul’un bilinmeyen yüzünü ve suçların ortaya çıkış anlarını güçlü bir anlatımla gözler önüne seriyor.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir