1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Netflix Yeni Afrika Dizisi JIVA!’yı Duyurdu

Netflix Yeni Afrika Dizisi JIVA!’yı Duyurdu
0

Netflix, ikinci orijinal afrika dizisini duyurdu. Netflix, ikinci sezon onayı verdiği ilk orijinal Afrika dizisi Queen Sono’dan sonra ikinci orijinal Afrika dizisi için çalışmalara başladı. Yeni dizi, bir dans draması olacak ve adı “JIVA!” olarak belirlendi. Cape Town merkezli Blue Ice Africa tarafından üretilen “JIVA!”, dans etmeyi yavaş yavaş fark eden yetenekli sokak dansçısı Ntombi’ye ve iş hayatından, aile dramasına, çalkantılı aşk hayatından, dans tutkusuna kadar yaşadıklarına odaklanacak.

The Ntintili Factory’den Busisiwe Ntintili, “JIVA!”nın yaratıcısı ve showrunner’ı olacak. Ödüllü yazar, yönetmen ve yapımcı, Güney Afrika’nın en yüksek puan alan televizyon şovlarından biri olan Peabody Ödüllü drama “Intersexions” ve hit film “Happiness is a Four Letter Word”ün yaratım sürecinde de önemli rol üstlenmişti.

Diziyi, Scottnes L. Smith (“Hear Me Move”), Mandla Dube (“Kalushi”) ve Mmambatho Montsho (“Emoyeni”) yönetiyor. Afrika’nın yıldız ismi Noxolo Dlamini’nin başrol oynayacağı dizinin diğer oyuncuları arasında Candice Modiselle (“Generations”), Sne Mbatha (“So You Think You Can Dance”), Stella Dlangalala (“Funny People Africa”) ve kıdemli aktör Tony Kgoroge (“Invictus,” “Mandela: Long Walk to Freedom”) yer alıyor. Dizideki baş yapımcılar arasında Busisiwe Ntintili, Adam Friedlander ve Tebogo Maila yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir