Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm
0

Cuma akşamlarının sevilen dizisi Kıbrıs Zafere Doğru final bölümü ile son kez TRT1 ekranlarında yayınlanacak. Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm final bölümü ile 4 Şubat Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve Kıbrıs Barış Harekatı dönemini konu alan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi 24. bölüm ile final yaparak ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Kıbrıs Zafere Doğru son bölümünde 11 yıldır beklenen gün geliyor ve Mehmetçik adaya çıkıyor.

Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Kıbrıs Zafere Doğru 24. Bölüm Final Fragmanı

Kıbrıs Zafere Doğru 23. Bölüm Özeti

Yıl 1974… Yunanistan cuntası, kendileriyle ters düşen Makaryos’a, Nikos Sampson eliyle bir darbe düzenler. Ankara, bu haberi alır almaz duruma el koyar. Başbakan Ecevit ve yardımcısı hükümet ortağı Erbakan, acil bir şekilde müdahale kararı alır. Ecevit, diğer garantör ülke İngiltere’yle birlikte müdahalede bulunmak üzere Londra yolunu tutarken genelkurmay askeri müdahale için hazırlıklara başlar. Makaryos ise İngilizler tarafından Malta’ya kaçırılır. Rum kesiminde Makaryos ve Sampson yanlıları arasında iç savaş çıkmıştır. Yedi yıldır farklı yerlerde görev yapmakta olan Zifir Petek, Ankaralı ve Kemal’e iletilen askeri müdahale ihtimali ile tekrar bir araya gelmek üzere Lefkoşa’ya çağrılır. Ecevit, Londra’dan istediğini alamadan dönünce müdahalenin zaruri olduğu konusunda anlaşılır ve Amerika’nın tüm ısrarlarına rağmen çıkartma gerçekleştirilir. Mücahitlerimiz ise uçaklardan atılan paraşütçü mehmetçiği karşılamak ve onların salimen inip diğer birliklerle kayıpsız buluşmalarına yardım etmek üzere saha temizliği yağmaktadır. 11 yıldır beklenen gün gelir ve Mehmetçik adaya çıkar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir