1. Anasayfa
  2. Genel

Leonardo DiCaprio The Devil in the White City Dizisinde

Leonardo DiCaprio The Devil in the White City Dizisinde
0

Alejandro Innaritu’nun yönetmen koltuğunda yer aldığı The Revenant filmi ile Oscar heykelciğini kaldırmayı başaran oyuncu Leonardo DiCaprio’nun, The Departed filmiyle Oscar sahibi olan Martin Scorsese’nin yöneteceği bir Hulu dizisinde başrol olacağı resmi olarak duyuruldu. Beyaz perdenin aranılan yüzü olan DiCaprio’nun siyah ekrana geri dönmesi ise ilgi çeken bir detay oldu.

Başlangıç, Köstebek, The Wolf of Wall Street, Titanic, Django Unchained, Shutter Island, Sıkıysa Yakala gibi filmleriyle Hollywood sinemasının en sevilen yüzlerinden biri haline gelen başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio, bir dizi projesinde yer alacak. “The Devil in the White City” adını alan dizinin hem başrol oyuncusu hem de yapımcısı olacak olan DiCaprio’ya yönetmen ve yapımcı olarak eşlik edecek olan isim ise usta yönetmen Martin Scorsese olacak. The Devil in the White City dizisi Erik Larson’ın aynı isimli romanından uyarlanacak. Bir seri katili konu edinen romanın konusu ise şöyle: Dr. H. H. Holmes, aynı dönemlerde yaşamış olduğu Karındeşen Jack kadar ünlü olamamış, ancak onun kadar acımasız bir katil niteliğindedir. Holmes’ün, 1893 yılında düzenlenen ve Kristof Colomb’un anıldığı Kolomb Dünya Fuarı’nda birçok insanı katlettiği iddia edilir. İnsanlara bir yandan çekici gelen Holmes, diğer yandan korkutucudur.

Erik Larson’ın yaratıcısı olduğu The Devil in the White City kitabının hakları Warner Bros’un elindeyken Paramount’a geçmesine rağmen 2010 yılından bugüne kadar geliştirme aşaması bir türlü tamamlanamadığı gibi projenin çekimlerine de başlanamamıştı. Kitabın ilk yayınlanma tarihi ise 2003 yılına dayanıyor. Suç türünde olacak olan The Devil in the White City dizisi Leonardo DiCaprio’nun 1991 yılında rol aldığı Growing Pains’in ardından rol aldığı ilk dizi olacak. Robert De Niro ve Al Pacino’yu bir Netflix filmi olan The Irishman’de buluşturacak olmasıyla gündemdeki yerini koruyan Martin Scorsese ise televizyon ekranlarıyla 2016 yılında Vinyl dizisi sayesinde ortaklık yapmıştı.

The Devil in the White City dizisinin ne zaman hayata geçireleceği henüz bilinenler arasında bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir