1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Netflix Dizisi Arcane 2. Sezon Onayını Aldı

Netflix Dizisi Arcane 2. Sezon Onayını Aldı
0

League of Legends oyununun televizyon dizisi versiyonu Arcane ilk sezonu ile Netflix platformunda yer alıyor. Arcane 1. sezonun yakaladığı büyük başarı diziye yeni sezon onayını getirdi ve Netflix Arcane 2. Sezon onayını duyurdu.

Arcane dizisinin birinci sezonu 6 Kasım 2021 tarihinde Netflix platformunda yayınlandı. Dizi, her biri üç bölümden oluşan, üç ayrı bölüm olarak yayınlandı. Riot Games başka proje açıklamamış olsa da hem elle çizilmiş, hem de CG sanat stillerini birleştiren animasyon dizisi, şirketin film ve televizyon içeriğine ilk genişlemesi anlamına geliyor. “Arcane”, ilk kez 2009’da Riot Games tarafından yayınlanan son derece popüler devasa çevrimiçi savaş arenası oyunu. Dizinin seslendirme kadrosunda yer alan Hailee Steinfeld, Ella Purnell ve Katie Leung‘un ikinci sezonda da yer almasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

Dizi, League of Legends oyununda yer alan krallıklardan biri olan Piltover şehrinin altındaki derin kanyon ve vadilerde uzanan, geniş bir alt şehir olan Zaun’da geçiyor.

Riot Games’in televizyon için geliştirdiği ilk yapım olan dizi League of Legends’ın popüler karakterleri Jinx ve Vin’e odaklanıyor.

Dizide Jinx karakterini Ella Purnell seslendirirken Vin karakterini ise Hailee Steinfeld seslendiriyor. Ayrıca seslendirme kadrosunda Harry Llyod, Amirah Vann, Toks Olagundoye ve Kevin Aljandro gibi isimler yer alıyor.

Yapım aşamasında olan Arcane 2. sezon yayın tarihi henüz belli olmasa da izleyici ile 2023 yılında buluşması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir