1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Merakla Beklenen Utopia Dizisi Başlıyor

Merakla Beklenen Utopia Dizisi Başlıyor
0

Amazon platformu, merakla beklenen “Utopia”nın prömiyer tarihini duyurdu. Gillian Flynn’ın ortaya çıkardığı diziden bir de fragman yayınlandı.

İngiliz dizisi Utopia’nın Amazon Prime’da yayınlanacak uyarlaması 8 bölüm olarak izleyicilere sunulacak. Ve dizinin yayınlanma tarihi ise 25 Eylül tarihinde olacağı açıklandı. Yeni diziyi Gone Girl’ün ve Sharp Objects’in senaristi Gillian Flynn uyarladı. Sasha Lane’in başrolde olduğu dizinin kadrosunda John Cusack, Rainn Wilson, Ashleigh LaThrop, Desmin Borges, Farrah Mackenzie, Christopher Denham, Dan Byrd, Cory Michael Smith ve Javon Walton da yer alıyor.

“Utopia” adında bir çizgi romana takıntılı bir grup çizgi roman fanı internetten tanışarak bir araya gelir. Ian, Becky, Samantha, Wilson Wilson ve Grant, sayfalarda yer alan bir gizeme yoğunlaşınca insanlığa yönelik bir tehlikeyi ortaya çıkardığını keşfederler.

Bu sırada çizgi romanın ana karakteri Jessica Hyde’la tanışırlar ama çizgi romanın peşinde oldukları için onların peşinde olanlar kişiler de ortaya çıkar.
Dennis Kelly tarafından yaratılan Utopia, 2013-2014 yılları arasında Channel 4’da ekrana geldi ve iki sezon sürdü. Hatta 2015’te HBO kanalı David Fincher ve Flynn eşliğinde uyarlamak için onay verdiğini duyurmuştu. Rooney Mara, Colm Feore, Eric McCormack, Dallas Roberts ve Jason Ritter’ın kadrosunda olduğu dizi, kanalla Fincher bütçede anlaşamayınca rafa kalktı.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir