1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Good Omens

Good Omens
0

Michael Sheen ve David Tennant’ın başrollerini paylaştığı, Neil Gaiman’ın yaratıcısı olduğu Good Omens dizisi Mayıs ayının sonunda 6 bölüm ile izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Amazon yapımı Good Omens dizisini Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in birlikte kaleme aldığı 1990 basımı Good Omens romanında uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Michael Sheen, David Tennant, Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson, Adria Arjona, Nina Sosanya, Ned Dennehy ve Ariyon Bakare yer alıyor. Bölüm süreleri 50-60 dakika arasındadır ve şimdilik mini dizi olarak duyuruldu; yani devamı gelmeyecek. Dizinin senaryosunu Neil Gaiman yazdı, yönetmenliğini ise Douglas Mackinnon yaptı.

Dizinin konusu ise; kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide,cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor.
Şeytanlar ve melekler insanoğlunun varoluşundan beri kendi aralarında büyük bir çekişmeye sahiptir. Onların bu rekabeti insanoğlunun da kaderini olumlu ya da olumsuz olarak etkileyerek tarihini oluşturmuştur. Şeytan taraftarlarının en büyük planı ise planladıkları tarihte dünyanın sonunu getirmektir. Bunun için hazırlıklar yapmışlardır ve planlarına göre tam bir hafta sonra Cumartesi günü kıyametin kopması beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir