1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Resident Evil Dizi Oluyor

Resident Evil Dizi Oluyor
0

Netflix, dünyaca ünlü Resident Evil serisini dizi olarak ekrana taşımak için harekete geçti.

Ünlü Resident Evil oyun serisi, beyazperdenin ardından bu kez ekrana taşınıyor. Netflix’in imzasını taşıyan Resident Evil dizisi, film serisinin yapımcı şirketi olan Constantin Film tarafından hayata geçirilecek. Dizinin showrunner koltuğundaki isim için arayışlar sürerken yapımcı ekibi ve oyuncu kadrosu da henüz anons edilmedi.

Dizi konu olarak, Resident Evil evreninde geçen yeni hikayeleri takip edecek; dünyayı yerle bir eden virüsün yayılmasıyla ortaya çıkan yeni düzene ve Umbrella Corporation’ın keşfine odaklanacak. Yapımın prömiyer tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Gişe rekorları kıran Resident Evil film serisi, şimdiye dek 1.2 milyar dolarlık bir hasılat toplayarak tüm zamanların en çok kazanan oyun uyarlaması oldu. Serinin son filmi olan “Resident Evil: Son Bölüm” (Resident Evil: The Final Chapter) 2017’de vizyona girmişti. Paul W.S. Anderson’ın yönettiği filmin başlıca rollerini Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, Rola, Lee Joon-Gi, William Levy ve Iain Glen paylaştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir