1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

Tamirhane Filmi Vizyona Giriyor

Tamirhane Filmi Vizyona Giriyor
0

Son olarak Çukur dizisinde rol alan Erkan Kolçak Köstendil ile Rıza Kocaoğlu, Bülent Şakrak’ın yazdığı, Erkan Kolçak Köstendil’in yönettiği Tamirhane filminde tekrar biraraya geliyor. Tamirhane filminde ayrıca Nejat İşler, Merve Dizdar, Rıza Kocaoğlu gibi isimler rol alıyor.

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki ‘kader kardeşi’ Yılmaz ve Müjdat’a yine kendileri gibi büyüyen manevi babaları Nuri ve İsmet’ten boya ve kaporta dükkanı miras kalır. Bir huysuz ihtiyarın arabasını iki sokak öteye bırakmak için çıktıkları yol, gece yarısı arabaya düz kontakt yapılırken onları gören ihtiyarın kalbinin dayanamaması ile hiç bilmedikleri bir yere çıkar. Olaylar, Yılmaz ve Müjdat’ın ihtiyarın cesedini tiner kazanına koymalarını gerektiren bir noktaya gelir. Dükkanda araba boyamaya devam eden ikili, cesedin bulunduğu yakıt tankından alınan tinerle boyadıkları arabaların muhteşem gözükmeye başladığını fark ederler. İki sokak ötesi çok ilginç bir yere çıkmıştır.

Başarılı oyuncular Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Ali Seçkiner Alıcı, Gökhan Kıraç, Engin Hepileri, Yaren Alaca ve Erkan Can’ı kadrosunda buluşturan “Tamirhane” filminin yapımcılığını Sky Films, Dentsu Türkiye, Kumbara film, ASC Films ve idpro üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir