1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

“The Last of Us” Ne Zaman Başlıyacak?

“The Last of Us” Ne Zaman Başlıyacak?
0

Pedro Pascal ve Bella Ramsey’nin, Joel ve Ellie karakterlerine hayat verdiği “The Last of Us“, kısa sürede HBO’nun son yıllarda en çok beklenen projelerinden biri haline geldi. HBO, eleştirmenlerce beğenilen video oyunu serisi “The Last of Us”ı bir televizyon dizisine uyarladı. Dizinin yayın tarihi “yanlışlıkla” açıklandı!

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve PlayStation’ın en önemli markalarından biri olan “The Last of Us” oyunundan uyarlanan dizinin yazarlarından biri oyunun yaratıcısı Neil Druckmann. Oyun, ülkeyi kıyamete sürükleyen bir beyin virüsünün ardından hayatta kalan karakterlere odaklanıyor. HBO Max’te yayınlanacak uyarlama yapım, bir süredir sızıntılarla sosyal medyayı sallıyordu. Oyun serisinin geliştiricisi olan Naughty Dog ise çıkış tarihini 15 Ocak 2023 olarak açıkladı.

Yaklaşan drama dizisi, HBO’nun en başarılı projelerinden bazılarının arkasındaki yeteneklerin yanı sıra video oyunu serisinin arkasındaki beyinler tarafından yürütülecek. Bu isimler; Craig Mazin (Chernobyl) ve Carolyn Strauss (Chernobyl, Game of Thrones), Neil Druckmann (The Last of Us ve Uncharted video oyunu serileri), Evan Wells ve PlayStation Productions’dan Asad Qizlibash ve Carter Swan. “The Mandalorian”ın yıldızı Pedro Pascal, “The Last of Us”taki başrolüyle özgeçmişine başka bir tür TV kredisi ekliyor. “Game of Thrones”un öne çıkan oyuncusu Bella Ramsey Joel’in kız kardeşi Ellie’yi oynayacak.

The Last of Us“, modern uygarlığın yok edilmesinden 20 yıl sonra geçiyor. Hayatta kalan Joel, 14 yaşındaki bir kız olan Ellie’yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için görevlendirilir. Küçük bir iş olarak başlayan şey, her ikisinin de ABD’yi kat etmesi ve hayatta kalmak için birbirlerine bağımlı olması gerektiğinden, kısa sürede acımasız ve yürek burkan bir yolculuk haline gelir.

“The Last of Us” video oyunu Sony ve Naughty Dog için kritik ve ticari bir başarıydı. Geliştiricinin 2020’deki devam filmi “The Last of Us Part II” de ticari bir başarı elde etti ve ilk hafta sonu 4 milyonun üzerinde kopya sattı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir