Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 3. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının yeni dizisi Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli yeni bölümleri ile Cuma akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 3. Bölüm ile 25 Şubat Cuma akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Cuma akşamları ekrana gelene Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli bölümleri TRT1 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli dizisi Anadolu’da İslamiyet’in filizlenmesinde büyük emeği olan Hacı Bayram-ı Veli’nin “bildim, buldum, oldum” düsturunu işleyecek ve onun tasavvuf dünyasını ekranlara taşıyor.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 3. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 3. Bölüm Fragmanı

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 2. Bölüm Özeti

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 2. bölümde Mahkeme Numan’ı suçlu bulmuştur. Numan bu olayın gerçeği yansıtmadığını ve iftira olduğunu düşünmektedir. Mahkeme kanıt olmasa dahi ispat edildiğini savunmaktadır. Bir yandan Tahsin Efendi ortada bir şaibe bile olsa bu şekilde medrese öğretimine devam edemeyeceğini düşünür. Rüstem ise Numan’ı tanımasından dolayı bu ortada ki şaibeye imkan dahi vermez.

Ancak Numan ortada olmadığı için sermüderrislik makamına geçmesinin önü açılacaktır. İstemese de bu durum ona fırsat vermiştir. Numan’ın sermüderrisliği askıya alınmışken bu üzerinde ki bela gölgesi sebebiyle medrese derslerinden de mahrum kalacaktır.

Numan olayın iç yüzünü ortaya çıkarmak ve aklanmak adına her yerde yüzü yaralı olan adamı; Karaca Halil’ aramaktadır. Numan’ın derslerine girememesi talebesi Sinan’ı da çok üzmüş, Peçenek Bey’i Mevlüd Bey’den yardım istemiştir.

Bu arada Ayşe Hatun, Numan ile bir kez daha karşılaşır, eşkıyaların peşine düşer. Olaylar bu şekilde devam ederken Ayşe Hatun ve Altınçiçek’e yolda başka bir eşkıya grubu pusu kurar. Ayşe Hatun bu arbedede yara alır ve babası dışarı çıkmasını yasaklar. Öte yandan Molla Rüstem ise kendini sermüderrisliğe hazırlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir