1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?
0

Tüm Dünya’yı saran pandemi Koranavirüs, dizi ve film setlerini durdurduğu gibi, vizyon tarifleri belli olan filmlerin seyircisiyle buluşmasınıda engelledi. Coronavirüs salgını nedeniyle ülkemiz dahil olmak üzere dünya üzerindeki birçok sinema, Mart ayı içerisinde kapatılmıştı. Şimdi ise Temmuz ayında yeniden açılabilecek olması konuşuluyor. CGV Mars gibi dağıtım şirketleri Temmuz ayını içine alan vizyon takvimlerini paylaşmaya başladı.

Coronavirüs salgının en büyük vurgun yaptığı sektörlerden biri olan sinema sektörü, iki aydır durma noktasında bulunuyor. Yalnızca karantinada evden yapılabilecek post prodüksiyon süreçleri devam ettirilebilirken, sinemaların ve şirketlerin ne zaman açılacağı büyük bir merak konusu olarak yerini alıyor. Amerika’daki sinema salonu zincirlerinin öngörülerine göre Temmuz ayında sinemalar farklı salon sistemleri geliştirilerek yeniden açılacak. Sinemalarda görülecek ilk filmler ise Tenet ve Mulan olacak. Ülkemizde ise CGV Mars dağıtım şirketi vizyon takvimlerini paylaştı. Takvimin Temmuz ayından başladığı ve 3 Temmuz’da Nuh Tepesi filmiyle açılış yapıldığı görülüyor.

Kapalı olan sinemaların nasıl ve hangi koşullarda açılacağı bilinmiyor. Temmuz’da açılsa bile, henüz coronavirüse aşı bulunamaması nedeniyle salgın devam edecektir. Bu durumda sinemaların salonlarda uyguladıkları geleneksel sistemin dışına çıkıp yeni çözümler bulması gerekiyor. Şimdilik bakanlıktan sinemaların açılış tarihi ile ilgili resmi bir bilgi gelmedi. Ancak coronavirüs kısıtlamaları adım adım kaldırılacak gibi görünüyor.
Paylaş!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir