The Flash Sezon 1 Bölüm 17 İnceleme
0

[wpspoiler name=”Bölüm Özeti – Spoiler İçerebilir” ]

Barry’nin Annesinin Öldürüldüğü Gece

17. bölüme Barry‘nin annesinin öldürüldüğü gece ile giriyoruz. Flash ve Reverse Flash‘ın çekişmeli kapışması. Aslında görüldüğü kadarıyla asıl amacı Barry’i öldürmekmiş, fakat yanlış kişiyi öldürmüş Harrison Wells.

Dedektif West ve Barry, Wells’e Çok Yaklaştılar

Barry, Wells hakkında şüphelenmeye başladı ve Joe ile durumu paylaştı. Zaten Joe uzun süredir şüpheleniyordu. Barry ani davranmak istesede, Joe onu durdurarak Wells’in amacını öğrenmeye çalışacaklar.

Central City Tehlikede!

Kendine Hilebaz adını veren bir kişi, şehre önce bombalar yağdırdı. Durumu öğrenen ekip, olayı araştırırken, 20 yıl önce James Jesse adında Hilebaz lakabındaki adamı görürler. Fakat James, Iron Heights hapishanesinde müübbet cezasını çekmektedir. Joe ve Barry onunla görüşmeye giderler. Ama adam ruh hastasının tekidir. Yine de kendisinin yerine geçen taklitçinin bulunmasına yardım edecektir.

Barry’nin Annesini Wells Öldürmedi!!

Tekrar geçmişe döndüğümüzde Barry’nin annesinin Wells tarafından öldürülmediğini görüyoruz.

James Jesse, Barry’yi Kandırdı!

James, Barry’ye yardım etmek istedi gibi görünsede aslında hepsi kendi planıydı. Hapishaneden kaçmak bu yola başvurur ve kaçmayı başarır. Bir de süprizi vardır. Kaçarken Barry’nin babasını da alır.

Reverse Flash, Wells’e Tuzak Kurmuş!

Yine geçmişe gittiğimizde, Reverse Flash’ın, Doktor Wells ve eşinin arabasının lastiklerini patlatarak kaza yapmasına neden olmuştur.

James, Bir Daveti Basmıştır!

James Jesse ve yardımcısı Axel bir daveti basmış ve davetlilere zehir vermiştir. İris‘de oradadır ve babasına haber verir. Barry oraya gider. Fakat, James’in bir süprizi vardır. Barry bomba bağlamıştır ve 1000 km hızla gitmezse ve çıkarmaya çalışırsa patlayacağını söylemiştir. Doktor Wells, Barry’ye duvara doğru koşması, duvardan geçerken bomba diğer tarafta kalacağını söylemiş ve onu kelimelerle desteklemiştir. Başarılı da olmuştur.

Barry, Herkesi Kurtarmıştır!

Barry, geri dönerek herkese panzehiri vermiştir. Ve babasını da kurtarmıştır. Hatta Flash olduğunu da göstermiştir. Daha sonra da onu Star Labs.‘a götürmüştür.

İlk Reverse Flash!

Barry‘yi öldürmek için gelen fakat annesini öldüren Reverse Flash, Eobard Thawne‘dır. Fakat, kazada Harrison Wells’in kimliğini bir aletle alarak, yani şekil değiştirerek (Fringe izleyen bilir.) onun yerine geçmiştir. Yani Harrison Wells=Eobard Thawne.

Barry ve Joe , Eddie ile Konuşurlar!

Barry, Flash kimliğini Eddie ile paylaşmıştır. Ve ondan yardım istemiştir.

[/wpspoiler]

The Flash 1×17 İnceleme:

Bölümün başında geçmişe gittik ve Barry‘nin annesinin öldürüldüğü gece yaşananları izledik. Asıl amacın Barry’nin öldürülmesi olduğunu da anladık. Asıl ilginç olan ise Reverse Flash’ın Eobard Thawne olmasıydı. Ve bugüne kadar ilk defa Reverse Flash’ın üzerinde durulmuş oldu. Hatta beni en çok şaşırtan da Harrison Wells‘i  ve eşini öldürüp onun yerine geçen Eobard Thawne oldu. Açıkçası böyle birşey beklemiyordum. Diğer ilginçlik ise Barry ve Joe’nun Eddie ile konuşması oldu. Tam olarak ne konuşuldu bilmiyoruz Muhtemelen ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Ama konunun özeti, Wells konusunda onun da yardımını almak olacak. Gerçekten çok ilginç olacak. Çünkü muhtemelen Eddie Thawne, Eobard‘ın yani Harrison Welss’in kardeşi. Eğer Eddie, öğrenirse neler olacağı ve neler yaşanacağı gerçekten çok ilginç olacak.!!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir