1. Anasayfa
  2. Bölüm İncelemeleri

The Flash 1. Sezon 18. Bölüm İncelemesi

The Flash 1. Sezon 18. Bölüm İncelemesi
3

Kısaca The Flash 1. Sezon 18. Bölümü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir” ]

Ray Palmer ve Felicity Smoak Central City’de!

Felicity, Ray’in ATOM kostümü için Cisco ve Caitlin’den yardım istemek amacıyla Star Labs.’a geliyor.

Arılar İş Başında!

Mercury Labs.’dan kovulmuş olan bir bilim adamı tarafından geliştirilen ve çok tehlikeli olan arı sürüsü, belli kişileri hedef alıyor.

Flash, Arılar Tarafından Sokuluyor!

Barry Allen, insanları kurtarmaya çalışırken arılar tarafından sokuluyor ve kalbi duruyor. Fakat kostümünde bulunan defiblatör ile kalbini tekrar çalıştırmayı başarıyorlar.

Felicity, Barry’nin Durumundan Şüpheleniyor!

Barry, Dr. Wells’in durumunu öğrendikten sonra bir türlü kendine gelememiştir. Ve Felicity Smoak onda bir şeyler olduğunu çözmüştür. Barry, durumu ona anlatmıştır. Fakat Cisco ve Caitlin’e güvenip güvenemeyeceğini henüz bilmemektedir.

ATOM İş Başında!

Barry, sokulma riskine karşı arılarla karşı karşıya gelemez. Bu yüzden yerini bulmaya gidecektir. Fakat, birinin de insanları kurtarması gerekmektedir. Ray, ATOM olarak ben yaparım der ve kostümü giyerek Flash‘a yardıma gider.

Cisco, Dr. Wells’i Hatırlar!

Cisco, Barry zamanda yolculuk yapmadan önce Dr. Wells’in onu öldürdüğünü parça parça hatırlamaya başlar.

Barry, Cisco ve Caitlin’e Durumu Anlatır!

Barry, uzun süredir West ile yürüttüğü Dr. Wells’i araştırma durumunu Caitlin ve Cisco’ya anlatmıştır. Caitlin inanmasa da, Cisco birşeyler hatırladığını söyler ve Reverse Flash ile Dr. Wells‘in aynı kişiler olduğunu söyler.[/wpspoiler]

Öncelikle Arrow ve The Flash ekibini bir arada görmeyeli uzun zaman olmuştu. Açıkçası özlemişiz. Gerçi tam ekip olmasa da Felicity’nin şaşkınlıkları insanı güldürmeye yetiyor. Ray, ise giderek kusursuz hale gelmeye başlıyor ve bu konuda alabildiği yardımları alıyor.

Diğer taraftan ise Barry’nin hem işini yapması hem de Dr. Wells konusundaki şüpheleri gittikçe güçlendi. Fakat bundan baya bir etkilendi Barry. Bu arada bölümün giriş sahnesi de güzeldi. Çok kısa zamanda 3 soygun birden etkisiz hale geldi. Bence kısa da olsa güzel bir sahneydi.

Sezon sonu yaklaştıkça, olaylar netleşmeye başladı. Bence önümüzdeki Flash 19. bölümden itibaren daha güzel bölümler bizleri bekliyor.

Bence Barry’nin durumu arkadaşlarına anlatması güzel oldu. Cisco’nun hatırlamaya başlaması ise işin diğer güzel yanı. Fakat Barry, ne kadar hızlı olursa olsun henüz yenilmez değil! Arıları atlatmayı başardı, ama Reverse Flash kapışmasına hazır olduğunu düşünmüyorum. Yayınlanan tanıtımlardan görüyoruz, Firestorm ve Arrow‘dan yardım alıyor zaten.

The Flash 1. Sezon 19. Bölüm Fragman:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Bölümü izledim olaylar çok karmaşık yere gitmeye başladı. Ters flashı yakalıyacaklar mı yoksa farklı planlarımı var çok merak ediyorum diğer bölümü

  2. Merak ettiğim nokta profösör ile bu sezon sonunda savaşacak mı yoksa önümüzdeki sezona mı bırakıcaklar merak konusu. Felicty zaten tam oturmuş konuk oyuncu olarak. güzel işler çıkartıyorlar Arrow ve Flash senaristi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir