1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 43. Bölüm

Kuruluş Osman 43. Bölüm
0

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 43. Bölüm ile 27 Ocak Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Kuruluş Osman dizisi dün akşam yine heyecan dolu bir bölümü geride bıraktı. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini anlatan dizinin bu akşamki bölümüne Osman Bey’in yeni evlilik düşünvesini açıklaması damga vurdu. ATV’nin yeni sezonuyla da ilgi gören dizisi Kuruluş Osman, 42. yeni bölümüyle ekranlara geldi. Kuruluş Osman 43. Bölüm fragmanı yayınlandı.

Kuruluş Osman 42. bölüm izlemek için tıklayınız.

Kuruluş Osman 43. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=KWwEpEx-SEg”]

Kuruluş Osman 43. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=IZlGG2a8GwQ”]

Kuruluş Osman 42. Bölüm Özeti

Osman Bey, çağrısı üzerine Söğüt’teki toya katılmak için yola düşen ve Flatyos ve adamları tarafından şehit edilen Türk beylerinin intikamını almak üzere canını ortaya koyarak savaşa girecek. Konstantinopolis’ten gönderilen yeni birlikler sayesinde güçlenen Nikola, cüretini artırarak bölgedeki tüm tekfurları bayrağı altında topladığı bir Haçlı ittifakı kuracağını ilan eder.

Kayı Beyi olduktan sonra hedefine İnegöl Kalesi’ni koyan ve Türk boylarını birleştirmek üzere harekete geçen Osman Bey; Nikola’yı engellemek için zekice bir harekat planlar. Osman Bey, Ertuğrul Bey’in vasiyeti uyarınca yeni bir hatun alacağını Bala Hatun’a bildirirken; Dündar Bey ise beyliğini kabul etmiş göründüğü yeğenine karşı plan kurmaktan ve beylik üzerindeki iddiasından vazgeçmez. Osman Bey ve Alplerinin Bizans ordusuyla girdiği ölüm kalım savaşı nasıl sonuçlanacak?

Osman Bey, Nikola’ya destek için gönderilen Bizans ordusunu durdurabilecek mi? Nikola’nın Haçlı ittifakı planı dengeleri nasıl değiştirecek? Bala Hatun, Osman Bey’in evlilik kararını nasıl karşılayacak? Dündar Bey, beylik iddiasını sürdürmek için ne yapacak? Papa’nın ajanları Nikola’nın planına nasıl destek verecek?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir