1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

The Last Word Dizisi 17 Eylül’de Başlıyor

The Last Word Dizisi 17 Eylül’de Başlıyor
0

Netflix yeni dizilerini bir bir duyurmaya devam ediyor. En son gelen yeni dizi duyurusu Netflix’in Almanya yapımı yeni komedi-drama dizisi The Last Word. Dizinin promiyer tarihi ise 17 Eylül Perşembe olarak açıklandı.

İlk sezonu 6 bölüm olarank planlanan The Last Word dizisinde; yas, ölüm ve yaşama devam etmeye dair farklı hikâyeler anlatıyor. Bazen komik, bazen de hüzünlü olan bu hikâyeler daima biraz absürt olmayı başarıyor. Diğerleri ne derse desin, son sözü ölüm söylemez! Dizinin oyuncu kadrosunda Anke Engelke ve Thorsten Mertendizinin başrol oyuncuları olurken, Nina Gummich, Johannes Zeiler, Aaron Hilmer, Claudia Geisler-Bading, Gudrun Ritter ve Juri Winkler, dizide rol alacak diğer isimler oldu. Aron Lehmann, yazar, yönetmen ve yürütücü yapımcı olarak dizinin başındaki isim. Dizi, başrol oyuncusu Thorsten Merten’in bir fikrinden uyarlandı. PANTALEON Films GmbH, dizinin yapım şirketi. Daniel Sonnabend ve Dan Maag, dizinin yönetici yapımcıları.

The Last Word Dizi Konusu:

Ölüm kasvetli bir konudur. Peki cenazeler de öyle olmak zorunda mı? 25 yıllık evliliğin ardından kocası aniden ölünce Karla Fazius’un (Anke Engelke) dünyası başına yıkılır. Ancak Karla, beklenmedik bir şekilde tekrar hayata tutunmasını sağlayan yeni bir tutku edinerek ailesini şaşırtır ve profesyonel bir anma konuşmacısı olur.

Yaşam sevincini yeniden kazanmak üzere işe koyulan Karla, diğer yaslı insanlara eşlik etmeye başlar ve cenaze sektöründeki tüm kuralları çiğnemek için büyük bir çaba gösterir. Cenaze direktörü Andreas Borowski (Thorsten Merten) ise bu durumdan çok rahatsızdır. Ancak Karla aynı zamanda kendi kaybının üstesinden gelmekte zorlanır ve ailesini daha büyük bir kargaşanın içine sürükler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir