1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm
0

TRT1 ekranlarının yeni dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs ilk bölümü ile ekranlara geldi. Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm ile 8 Nisan Perşembe akşamı TRT1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Bir Zamanlar Kıbrıs ilk bölümü ile diziseverlerin karşısına çıktı. Başrollerinde Ahmet Kural, Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu, Gülper Özdemir, Hasan Küçükçetin ve Devrim Saltoğlu’nun yer aldığı dizinin yeni bölümleri Perşembe akşamları seyircilerle buluşacak. Heyecanla izlenen ilk bölümün ardından Bir Zamanlar Kıbrıs 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kıbrıs Türkleri’nin Güney Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanların saldırılarına ve zulmlerine karşı verdikleri mücadele anlatılıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs 2. yeni bölüm fragmanı yayında. Dizinin yeni bölümü 8 Nisan Çarşamba günü diziseverlerle buluşacak.

Bir Zamanlar Kıbrıs 1. bölüm izlemek için tıklayınız.

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=37_hxlywPwc”]

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm İzle

[eh_optimize_youtube_embed video=”https://www.youtube.com/watch?v=lIEPGq-dgI8″]

Bir Zamanlar Kıbrıs 1. Bölüm Özeti

1963 yılında tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen, Kıbrıs Rumlarının, Kıbrıs Türkleri ‘ne düzenlediği saldırıdan yürekleri dağlayan görüntüler ekrana geldi.
Sakız fabrikası sahibi Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural), eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki kız çocuğuyla birlikte adada mutlu bir yaşam sürerken, yapılan saldırılarla parçalanmaya başlayan hayatlarından ilk görüntüler ekrana yansıdı. Şiddetlenen olaylar nedeniyle, nişanlısı Ayşe’ye veda ederek Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı’nın (Serkan Çayoğlu) dönemin Kıbrıs Türk Cemaati Lideri Rauf Denktaş’la (Devrim Saltoğlu) ile birlikte verdiği mücadele ekrana yansıdı.

1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.Gerçek olaylardan yola çıkılan hikâyede Rauf Denktaş-Dr Küçük ve aileleri, Makaryos ve diğer Rum liderler ile yaseminler adası Kıbrıs başroldedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir