The Lord of the Rings Dizisi
0

Yeni senenin en çok beklenen ve en çok merak uyandıran dizisi The Lord of the Rings ne zaman yayınlanacak? Amazon tarafından hazırlanan ve televizyon tarihinin en büyük bütçeli dizisi olacak gibi gözüken The Lord of the Rings dizisinin çekimleri devam ediyor!

Önümüzdeki dönem Amazon Prime’da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisi anlatılmamış hikâyelerin aktarıcısı olacak. Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi özeti paylaşıldı. Dizinin 2021 yılı içinde yayınlanması planlanıyor. Sinopsiste yer alan ifadeler, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçen dizide Sauron’un da yer alacağını düşündürüyor.

Tarihin en önemli filmlerinden bazılarını barındıran Yüzüklerin Efendisi üçlemesi, Oscar rekoru kıran ve fantastik film sevenlerin zirvesinde yer alan önemli bir yapımdı. Amazon, hakları satın aldı ve öncesini anlatan bir dizi çekeceğini duyurdu. Bir başka rekor da diziden geldi ve tahmini olarak gelmiş geçmiş en büyük bütçeli dizi olacak gibi gözüküyor. Amazon, hayranlar için en büyük adımlardan birini attı ve dizinin resmi sinopsisini yayınladı.

Son olarak Game of Thrones’un baş yazarlarından Bryan Cogman’ın kadrosuna dahil olduğunu öğrendiğimiz Amazon’un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmenliğini The Orphanage, The Impossible ve Jurassic World: Fallen Kingdom gibi filmlerin arkasındaki isim olan J.A. Bayona üstleniyor. Star Trek: Beyond filminin yazarları JD Payne ve Patrick McKay ikilisinin hem senaryosunu yazdığı hem de yapımcılığını üstlendiği dizide Peter Jackson da kendi elleriyle oluşturduğu yaratıcı ekibiyle projeyi yakından takip ediyor. Son olarak oyuncu kadrosuna kiloyla insan ve J.R.R. Tolkien’ın romanlarında ve film üçlemesinde anlatılan zaman diliminden binlerce yıl öncesinde geçeceği doğrulanan dizinin, bizleri Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ına götüreceğini öğrenmiştik. Fantastik kurgu türünün kült serisi Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings), bir süredir Amazon Stüdyoları tarafından televizyon dizisine uyarlanıyor. Bir yandan dizinin çekimleri Yeniden Zelanda’da devam ediyor.

“Amazon Studios’un hazırlık aşamasındaki dizisi, Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getirecek. J.R.R. Tolkien’ın The Hobbit ve The Lord of the Rings’inin binlerce yıl öncesinde geçen bu epik drama, izleyicileri büyük güçlerin ortaya çıktığı, krallıkların yükseldiği ve çöktüğü, sürpriz kahramanların sınandığı, umudun ince bir ipliğe bağlı olduğu ve Tolkien’ın kaleminden çıkan en büyük kötü karakterin tüm dünyayı karanlığa gömmekle tehdit ettiği bir döneme götürecek. Orta Dünya’nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni yüzlerden oluşan bir grup karakterin uzun süredir dönmesinden korkulan bir kötülüğün yeniden yükselmesiyle yüzleşmesini anlatacak. Sisli Dağlar’ın karanlık derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, göz alıcı ada krallığı Númenor’dan haritanın en uç köşelerine, bu krallıklar ve karakterler, Orta Dünya’dan ayrıldıktan çok sonra da anlatılmaya devam edecek efsanelerini şekillendirecekler.”

Her ne kadar ismiyle anılmıyor olsa da, “J.R.R. Tolkien’ın kaleminden çıkan en büyük kötü karakter” ifadesinin kullanılması elbette akıllara Sauron’u getiriyor. Sauron’un ilk olarak İkinci Çağ’da güç sahibi hâline gelmiş olması da bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Öte yandan “hem tanıdık hem de yeni yüzler yer alacak” ifadesi de dikkat çekiyor. Dizide Galadriel’in gençliğinin yer alacağı bir süredir biliniyordu zaten. Ancak bu ifade, The Lord of the Rings ve The Hobbit üçlemelerinden aşina olduğumuz farklı isimleri de görebileceğimizi düşündürüyor.

The Lord of the Rings Dizisi Oyuncuları

Dizide hangi karakterlerin olacağı net olarak kesinleşmiş değil. Fakat Amazon dizide rol alacak birçok ismi resmi olarak açıkladı. Dizinin kadrosu ise bir hâyli geniş. İlk açıklanan isimlerin üzerine Amazon, Aralık ayı içerisinde ekstra 20 isim daha açıkladı. Yüzüklerin Efendisi dizisi için açıklanan isimler ve tanındıkları diğer projeler şu şekilde sıralanıyor:

Roberto Aramayo (Nocturnal Animals), Owain Arthur (The Palace), Nazanin Boniadi (Hotel Mumbai), Tom Budge (The Proposition), Morfydd Clark (Crawl), Ismael Cruz Cordova (Ray Donovan), Joseph Mawle (Game of Thrones), Cynthia Addai-Robinson (Arrow), Maxim Baldry (Last Christmas), Ian Blackburn, Kip Chapman, Anthony Crum, Maxine Cunliffe (Power Rangers), Trystan Gravelle, Lenny Henry (Harry Potter), Thusitha Jayasundera, Fabian McCallum, Simon Merrells, Geoff Morrell, Peter Mullan (Ozark), Lloyd Owen (The Bodyguard), Augustus Prew (Prison Break), Peter Tait (Yüzüklerin Efendisi: Kral’ın Dönüşü), Alex Tarrant, Leon Wadham, Benjamin Walker (Jessica Jones), Sara Zwangobani.

Şu an için listelenen oyuncuların hangi karakterleri canlandıracakları bilinmiyor. Fakat Deadline Hollywood tarafından yapılan bir habere göre Crawl filminde rol alan Morfydd Clark, orijinal üçlemede Kate Banchett tarafından canlandırılan Galadriel’in gençliğini oynayacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir