The Messengers 1. Sezon 2. Bölüm İncelemesi
0

Kısaca The Messengers 1. Sezon 2. Bölümü inceleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir” ]

Kıyamet Melekleri Dünyada!

7 yıldır komada olan Rose, Lucifer‘in emri ile Vera tarafından öldürülmek üzereyken uyanır. Ve Lucifer’in gönderilmesini sağlar. Daha sonra hastanenin kilisesinde toplanarak Peter, Joshua, Raul, Vera ve Erin ile bir konuşma yapar. Ve onlara yaklaşan kıyametin melekleri olduklarını insanların kurtarılmaya değer olduklarını kanıtlamaları gerektiğini söyler. Bunun için de birlikte çalışmaları gerektiği açıklar. Fakat bir süpriz vardır. Lucifer saklanarak onları dinlemektedir.

Herkes Kendi Hayatında!

Rose’un söylediklerine inanmayan Vera kendi hayatına devam etmeye çalışırken, işten kovulduğu haberini alır. Peter, cinayet zanlısıdır ve aynı zamanda kaçaktır. Erin ve Raul birlikte hareket etmeye karar verirler. Joshua’da Vera”nın oğlunu görmüştür ve o da onunla birlikte hareket edecektir.

Vera, İnanmak İstemez!

Vera’nın oğlunu kafasında gören Joshua, durumu anlatır. Ve olanların İncil’de geçtiğini, o yüzden inanmaları ve birşeyler yapmaları gerektiğini söyler. Fakat Vera, duruma inanmaz. Hatta Joshua, kafasında gördüğü evi ve insanları görür, yanlarına giderler ama Vera, direnmeye devam eder.

Lucifer İş Başında!

Savaş sırasında kolunu kaybeden bir askerin peşine düşen Lucifer, onun cebinde tüm parayı alarak intihar etmesine sebep olur. Bu adam aynı zamandan Joshua’nın gördüğü adamdır. Vera’da tesadüfen intihar sırasında görür fakat kurtaramazlar. Ama Vera, Lucifer’i görür ve olaylar onun için yeni başlar.

Raul’un Başı Dertte!

Raul, kardeşinin yanına gittiğinde sadece yeğenini bulur. Çünkü peşindekiler kardeşini kaçırmışlardır. O sırada eve gelenleri alt ederek yeğeni ile evden çıkıp uzaklaşırlar.

Peter, Yakalanmak Üzere!

Kız arkadaşı ile telefonda konuşan Peter, eve dönemeyeceğini söyler. Fakat, polisler telefonu dinliyordur ve yeri tespit edilmiştir.

Kıyamet Melekleri Tekrar Birarada!

Kiliseden sonra ayrılan kıyamet melekleri, bir süre sonra bir barda karşılaşırlar. Ve Rose bunun tesadüf olmadığını, Mahşerin Dört Atlısını durdurmaları gerektiğini söyler. Bunlar savaş, salgın, kıtlık ve ölümdür. Şeytanın insanların akıllarını çelerek kötü şeyler yaptırdığını söyler. Konu hakkında Joshua, kitap okumayı sevdiğinden birçok bilgiye sahiptir. Ve kıyamet meleklerinin 7 kişi olduklarını söyler. Rose diğer kişinin ekibe katılacağını, fakat bekleyecek zamanları olmadığını söyler. Vera, inanmamaya devam ederken, Rose ona aynada görünen kanatlarını gösterir. Hepsinde de kanat vardır. Joshua, kafasında birşeyler görmeye devam eder. Gördüğü kişi savaşın atlısıdır ve meleklerin olanları durdurmak için çok zamanları yoktur.

[/wpspoiler]

The Messengers 1. Sezon 2. Bölüm İncelemesi: İlk bölüme bakarak daha bütün bir parça gördük. Malumunuz The Messenger 1. Bölümde olayları birleştirmekte bayağı zorlanmıştık. Bu bölümde ise kişileri tanıdık. Bizle birlikte onlar da birbirlerini tanıdılar. Mesela onların kıyamet melekleri olduklarını öğrendik. Lucifer’i ise geçtiğimiz bölümde görmüş ve ne olduğunu öğrenmiştik. Şimdi ise olayları bir bütün olarak görmeye başladık. Tabi işin içine bir de Mahşerin Dört Atlısı girdi. İlerleyen bölümlerde daha sağlam işler çıkacağı kesin, grubun parçalarından olan Vera’nın da değişmesi ne kadar sürecek bilmiyorum ama grubun kilit kişilerinden olacağı da kesin bir durum.

The Messengers Karakterleri Tanıyalım adlı galerimize bakmak için tıklayınız.!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir