0

Kısaca The Messengers 1. Sezon 3. bölümü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

Melekler İkna Olmadı!

Rose, diğerlerini ikna etmek istese de bir türlü istediği sonucu alamamıştır. Raul, abisini kurtarması gerektiğini söyler. Yeğeni Nadia’ya göz kulak olabilirmisin diye Erin’e sorar. Fakat Erin, kabul etmez. Nadia’da kabul etmez. Tek şartla birlikte gitmeleri şartıyla Erin ile Nadia bulunmayacakları bir yere giderler.

Vera, Hala Asi!

Vera, bir türlü olanlara inanmaz. Bir yandan yaşananlar diğer yandan da oğlunu bulmak istemesi, Vera’yı saatli bir bomba yapar. Joshua, ona göz kulak olmak istese de, Vera buna izin vermez.

Lucifer, İş Başında!

Lucifer, DEA (Amerika Uyuşturucu Polisi) gibi mafya babası ile buluşur. Buluştuğu kişi Raul’un peşindeki adamdır. Bir anlaşma yaparlar ve Raul’un abisini ister, karşılığında Raul’un geleceğini söyler.

Raul, Tek Başına!

Raul, hem abisini kurtarmak hem de peşindekilerden kurtulmak için sakin ve temkinli hareket eder. Geçmişte tanıdığı ve ona ihanet edenleri tek tek ziyaret eder. Fakat yanlış bir hareketi onu tehlikeye düşürür.

Erin, Mahşerin Atlısını Bulur!

Erin, yanan bir gazetede tesadüfen gördüğü fotoğrafta Joshua‘nın görüsünde gördüğü adamı görür. Ve Joshua’ya haber verir.

Raul, Kurtulur!

Raul, kurtulmayı başarır. Adamı öldürmez.

Vera ve  Yakın Arkadaşı Dr.  Harris İz Peşinde!

Dr. Harris, düşen meteordan aldığı taş parçası ile Vera‘ya gider. Taşı incelemesi için birini bulduğunu söyler. Ona giderler. Gittikleri kişi Prof. Travers, Vera’nın eski erkek arkadaşıdır.

Lucifer, Raul’u Bulur!

Lucifer, El Jefe ile anlaşma yaptıktan sonra Raul’un peşinde düşer. Raul’un arabasına binen Lucifer, kendini FBI Ajanı gibi tanıtır. Yeni ekibini anlatması durumunda abisini kurtarabileceğini söyler. Raul herşeyi anlatır.

Dr. Harris, Taşı İnceler!

Dr. Harris, taşı inceledikten sonra dosyayı Vera’ya ve Prof. Travers‘e götürür. Çok şaşırırlar Çünkü taş yeryüzündeki bütün elementleri ve hatta bilinmeyen elementleri barındırır. Harris, taşı inceleme yaptığı yerde bırakır. Gittiklerinde taş yoktur. Devlet ajanlarından biri taşı alıp, Operasyon Genesis denen yere götürür.

Vera’nın Yeteneği!

Vera’nın yeteneği sonunda ortaya çıkmıştır. Vera, astral seyahat yapabilmektedir.

Rose ve Erin, Mahşerin Atlısının Peşinde!

Joshua’nın gördüğü görüler ve Erin’in bulduğu gazeteden yola çıkan Rose ve Erin iz peşindedir. Önce başbakanın, sonra da senatörün peşine düşerler. Rose, Lucifer’i de orada görür. Ve onun da bilmediğini anlarlar.

Raul, Abisini Kurtaramaz!

Raul, buluşma yerine gittiğinde abisinin üzerinde bomba vardır. Uzaktan kumandalıdır. Abisi gitmesi gerektiğini ve Nadia’ya sahip çıkmasını söyler. Raul istemese de oradan uzaklaşırken El Jefe bombayı patlatır. Raul kurtulur. Lucifer, şeytan olarak görür.

 

the messengers-lucifer

Vera ve Raul Ekibin Yanına Döner!

Vera, ekibin yanına bara gelmiştir. Rose, yeteneğinin açığa çıktığını anlamıştır. Raul ekibin yanına dönerek Rose’a olanları anlatır. Rose, önemi olmadığını söyler. Birlikte olup savaşmaları gerektiğini söyler. Raul, Nadia’nın yanına gider.

Peter, Yakalanır!

Peter, cinayet yüzünden polisler tarafından aranmaktadır. Ve barın arka tarafında polisler onu yakalar.

[/wpspoiler]

The Messengers 1. Sezon 3. Bölüm İnceleme:

İlk iki bölüm daha çok tanıtım amaçlı bir bölümdü. Bu bölümde olaylar daha geniş bir anlamda şekillenmeye başladı. Öncelikle Raul’un abisini kurtarmak için verdiği savaşı izledik. Diğer yandan da Vera’nın hayatının şekillenmesine göz attık. Yeteneği açığa çıktı. Devlet ise düşen meteordan topladıkları taşları incelerken görmüş olduk. Ki belki de dizinin kilit noktalarından biridir. Çok önemli gibi göstermeseler de bence bu nokta, meleklerin önüne ileride çıkacaktır. Peter’ın yakalanmasını beklemiyordum açıkçası. Yaşı küçük olsa da ekip için en azından ilk üç bölümde önemli bir rol oynadı. Bakalım gelecek bölümlerde neler olacak?

 

The Messengers 1. Sezon 3. Bölüm Fragman

[yendifplayer video=3]

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir