The Walking Dead Sezon 5 Bölüm 16 Sezon Finali İncelemesi
2

The Walking Dead sezon finali ile ekranlara geldi. 94 dakikalık sezon finali incelememizi aşağıda bulabilirsiniz.

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir” ]

Morgan Geri Döndü

Uzun bir aradan sonra Morgan‘ı tekrar görme fırsatı yakaladık. Bir arabanın içinde uyanan Morgan, ateş başında çay içerken Wolves Çetesi üyeleri onun yanına gelir. Biri onunla konuşurken, diğeri arkada pusuda bekleme vaziyetindedir. Durumu anlayan Morgan ikisini de alt eder.

Rick Yeni Uyanmıştır

Yaşanan olayla sırasında Michonne, Rick‘i bayıltmıştır. Başında uyanmasını bekler. Carol ve Glenn odaya gelir. Neler yapabileceklerini konuşurlar.

Daryl ve Aaron Arayış İçindeler

Daryl ve Aaron, hem yiyecek hem de gruba alabilecekleri insan arayışındadırlar. Bir iki iz peşinden giderlerken, bir adam görürler, fakat takip etmezler.

Maggie, Deanna’yı İkna Etmeye Çalışıyor

Maggie, yaşananlardan sonra yanlış bir karar vermemesi adına Deanna ile arayol bulma çabasındadır. Fakat işi zor gözükmektedir. Hem Rick‘in yaptıkları hem de Peder’in söyledikleri ardarda olmuştur.

Sasha, Erimeye Devam Ediyor

Öldürdüğü aylakları toplayıp yakmak için biraraya getiren Sasha, Tyreese‘den sonra toparlanamamıştır. Ve topladığı aylakların içine yatmıştır.

Carol, Rick’e Silah Vermiştir

Carol, Rick‘e silah vermiştir. Olası kötü bir durumda onun yanında olduğu ve ne olursa arkasında olduğunu söylemiştir.

Peder Gabriel Dışarı Çıkar

Peder Gabriel, kasabadan dışarı çıkmıştır. Ne yapacağı belli olmayan biri durumundadır. Birkaç aylak görür. Önce kendini öldürmek ister, fakat sonra aylağı öldürür.

Carl, Rick’le Konuşur

Carl, kalmaları gerektiğini, babasına inanmaları içinde, kendisi olması ve onlarla konuşması gerektiğini söyler.

Daryl ve Aaron Tuzağa Sürükleniyorlar

Bir gıda kamyonu bulan Daryl ve Aaron, tuzağa çekildiklerinden habersiz kamyonlara doğru ilerlemektedirler. Daha sonra kapılardan birini açarlar. Ama içi aylak ile doludur. Ve dışarıdan da gelmektedirler. Bir arabaya sığınırlar. Fakat etraf aylaklarla doludur. Daryl bir sigara yakar ve dışarı çıkacağını söyler. Ve dışarı çıkarlar. Ama Morgan’da oradadır. Aylakları hakladıktan sonra, Aaron onlara katılması için teklifte bulunur. Morgan ilk başta kabul etmez. Kaybolduğunu ve başka yere gittiğini söyler. Daryl yardım için yolu tarif edecekken, Abraham‘ın Rick’e bıraktığı yeni dünya Rick’siz olmaz yazılı haritayı çıkarır ve Daryl şaşırır.

Carol, Pete’i Tehdit Ediyor

Carol, Pete‘i tehdit eder ve onu öldürmekten çekinmeyeceğini söyler.

Nicholas Dışarı Çıkar

Nicholas, gizlice dışarı çıkmıştır. Bunu gören Glenn peşine düşmüştür. Fakat, pusu kuran Nicholas, Glenn’i omzunda vurmuştur.

Rick, Jessie ile Görüşür

Jessie ile konuşmaya giden Rick, pişman olmadığnı söyler. Jessie’de onu destekler. Fakat Pete onları izliyordur.

Eugune ve Abraham Barışma Aşamasındadır

Yaralanan Tara‘yı kurtaran ve başında bekleyen Eugune çok üzgündür. Abraham onları ziyarete gelmiştir. Ve ikili uzun süreden sonra ilk konuşmuşturlar. Eugune, Abraham’dan özür diler.

Dışarıdan Dönen Peder, Kötülük Peşindedir

Dışarıdan yeni dönen Peder Gabriel, nöbetçinin kapıyı kapatırmısın uyarısını dinlemez ve kapıyı açık bırakır.

Glenn ve Nicholas Kavga Ediyorlar

Glenn ve Nicholas sürtüşmesi devam etmektedir. Yaşananlardan Nicholas’ı sorumlu tutan Glenn onun peşindedir. Ve yakalar. Dövüşmeye başlarlar.

Rick, Silahı Michonne’a Vermek İster

İlk günden bu yana kasabada kalmak için en çok çaba sarf eden kişi olan Michonne, Rick’e bozulmuştur. Daha önce Carol‘ın verdiği silahı Michonne’a vermeye çalışır. Fakat Michonne her zaman Rick‘in yanında olduğunu söyler ve silahı almaz.

Rick, Kapının Açık Olduğunu Görür

Peder Gabriel‘in açık bıraktığı kapıdan aylak girmiştir. Rick tesadüfen kapıyı görür. Ve durumu anlar.

Sasha, Kilisededir

Sasha‘nın üzüntülü hali devam etmektedir. Kilise oturmuşu kara kara düşünürken, Peder Gabriel gelmiştir. İkili konuşurken Peder yine çığrından çıkmış bir şekilde konuşmaya başlar ve olanlardan Sasha’yı suçlar. Sasha sinirlenir ve pederi yaka paça silkeler.

Kasabada Toplantı Vardır

Kasaba Rick‘in yaptıkları ve Nicholas‘ın Glenn‘i suçladığı olaydan ötürü toplantı kararı almıştır.

Rick, Aylağı Bulmuştur

Rick, kapıdan giren aylağı bulmuş ve onu öldürmüştür. Acaba sadece bir aylak mı girmiştir?

Toplantıda Neler Oluyor?

Toplanan kasaba halkı olayları değerlendirmektedir. Herkes fikirlerini söyler. Maggie, Abraham, Carol Rick‘e güvenmeleri gerektiğini söylerler. O sırada Rick, öldürdüğü aylağı getirir. Kapının açık olduğunu söyler. Ve hemen değişmeleri gerektiğini yoksa öleceklerini söyler. Hem ölüler hem de yaşayanlar ile mücadele etmek zorunda olduklarını da iletir.

Glenn, Nicholas’ı Konuşturur

Glenn, Nicholas’ı kavga sonucu konuşur ve onu kasabaya geri getirmektedir.

Pete, Kılıçla Geri Dönüyor

Pete elinde kılıç ile dönmüştür. Önüne atlayan Deanna’nın kocasının boğazını keser. Abraham, Pete’i yakalar. Deanna, gereğini yapması gerektiğini söyler. Rick kafasına sıkar. Daryl, Aaron ve Morgan gelmişlerdir. Morgan Rick’ e bakar. Rick, Morgan’a.[/wpspoiler]

Açıkçası beklediğim kadar hızlı bir bölüm değildi. Morgan’ı tekrar görmek güzeldi. Onun dışında Daryl ve Aaron iyi bir ikili oldular. Ayrıca Daryl, arkadaşları için her zaman kendini feda edebileceğini de tekrardan gösterdi bizlere. Nicholas tam bir baş belası. Glenn’in onu öldürmesini çok isterdim. Peder Gabriel’e gelince. O da tam bir korkak ve hain çıktı. Hem kendi arkadaşlarını ölüme terk etmiş zamanında, şimdi de kendini kurtaran insanlara hainlik yapıyor.

Gelelim Wolves Çetesine. Ben sezon finalinde onları daha çok göreceğimizi düşünüyordum. Ama sadece 1-2 defa görebildik. Rick ve Carl’ın fotoğraflarıda var ellerinde. Asıl anlayamadığım neden Rick ve Carl?

Toplantıda Abraham ve Maggie tam anlamıyla Rick’i savundular. Michonne’da savundu ama, kasabaya geldiğinden beri Michonne, çok değişti.

Özellikle son sahnede Rick ve Morgan’ın karşılaşması çok ilginç oldu.

Not: Son saniyeye kadar izleyiniz.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.

The Walking Dead Sezon Finali Fotoğraf Galerisine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Ağu 12, 2015

    The Walking Dead’i özledim bunuda belirtiyim Valinin olduğu bölümler efsoydu bence

  2. Ağu 12, 2015

    Çekip giden ben olabilirim ama terk eden yine sensin. [The Walking Dead]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir