When They See Us
1

Ava DuVernay ve Netflix’in The 13th belgeselinden sonra yeniden bir araya geldiği, 1989’da New York Central Park’ta yaşanan bir tecavüz olayından dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi gencin dava sürecini konu alan mini dizi platformun en popüler dizilerinden biri olmayı başardı.
When They See Us dizisi 71. Emmy Ödüllerinde 16 dalda ödüle aday olarak gösterildi.

Son dönemde dizi dünyasındaki yerini HBO’ya kaptıran Netflix, yeni dizisi When They See Us ile bu durumu tersine çevirmek üzere. 31 Mayıs’ta Netflix’de yayınlanmaya başlayan dizi, iki haftanın sonunda Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri haline geldi. Sinema ve televizyon programlarını değerlendiren IMDb sitesinde 9.1 puanlık derecesiyle dikkat çeken dizi yükselişini sürdürüyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde HBO’nun yayınladığı Chernobyl dizisi gibi mini seriden oluşan When They See Us konu olarak Amerika’nın toplumsal sorunlarını gözler önüne seriyor.

WHEN THEY SEE US

Martin Luther King biyografisi “Selma” ile adını geniş kitlelere duyuran Ava DuVernay’in yazıp yönettiği “When They See Us” isimli mini dizi, 31 Mayıs‘ta Netflix’te izleyiciyle buluştu.

4 bölümden oluşan dizi, bir dönem tüm ABD’yi etkisi altına alan gerçek bir öyküden diziye uyarlandı.

When They See Us, 1989’da New York Central Park’ta yaşanan bir tecavüz olayından dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi gencin dava sürecini konu alıyor. Zamanında büyük yankı uyandıran bu olayda, bu beş genç işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatmış ve suçsuzluklarını ispatlamak için uzun süre mücadele vermişlerdi.

Dizinin oyuncu kadrosunda Michael K. Williams, Vera Farmiga, John Leguizamo, Felicity Huffman, Joshua Jackson, Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse, Marquis Rodriguez gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yapımcılığını DuVernay’in yanı sıra Oprah Winfrey, Berry Welsh ve Robert De Niro gibi önemli isimler üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Tem 29, 2019

    Diziyi ilk dizihastası.com’da gördüm, daha önce duymamıştım. Diziyle ilgili açıklamaları okuyunca konusu çok ilgimi çekti, hemen izlemek istedim. Gerçekten çok başarılı bir dizi olmuş, herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler dizihastası.com:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir