1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

Yeni BKM Filmi “Hazine” Vizyona Giriyor!

Yeni BKM Filmi “Hazine” Vizyona Giriyor!
0

Kasım ayı ile birlikte bir çok Türk yapımı beyaz perde’de gişe yarışına katılıyor. Bunlardan önemli bir taneside BKM film yapımı Hazine filmi olacak. Komedi türündeki Hazine filminden ilk görüntüler yayınlandı. BKM imzalı filmde Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum, Şükran Ovalı, Serkan Keskin, Aslıhan Gürbüz, Gürhan Altundaşar ve Hasibe Eren başrollerde oynuyor.

Kendi halinde bir devlet memurunun başına gelenleri anlatan film, mizahın sınırlarını genişleten kara komik türündeki hikayesi ile büyük bir merakla bekleniyor. “Hazine”nin senaryosu Canbert Yerguz ve Burak Yerlikaya tarafından kaleme alındı. Filmin çekimleri geçtiğimiz yıl Nevşehir’de gerçekleştirildi.

“Hazine”nin konusu kısaca şöyle: Annesini defnetmek için yıllar sonra doğup büyüdüğü kasabasına dönen devlet memuru Mesut (Çağlar Çorumlu), ona karşı son görevini yerine getirmek ve bir an önce İstanbul’a dönerek yarım bıraktığı gönül meselesini tamamlamak ister. Ama işler umduğu gibi gitmez, memleketinde daha fazla kalması gerekmektedir. Bu esnada kardeşi Musa (Boran Kuzum) yüzünden katıldığı bir define kazısı sırasında yaşanan olayların tam ortasında kalan Mesut’un içine düştüğü talihsizlikler zinciri kara komik bir maceraya dönüşür.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir