13 Reasons Why Final Tarihi Belli Oldu
13 Reasons Why
0

Netflix, pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir nostalji rüzgarıyla ekranlara veda edecek olan 13 Reasons Why‘ın son sezonunun yayın tarihini duyurdu. Dizinin dördüncü ve son sezonu 5 Haziran 2020’de prömiyer yapacak. Son sezonda, Liberty Lisesi’nin kıdemli sınıfı mezuniyet için hazırlanıyor ama birbirlerine ve okullarına elveda demeden önce, tehlikeli bir sırrı gömülü tutmanın yanı sıra geleceklerini sonsuza dek etkileyebilecek gelişmeleri de kontrol altına almaları gerecek.

Jay Asher’in 2007 tarihli aynı adlı romanına dayanan genç yetişkin dramasının son sezonu 10 bölümden oluşacak. İlk sezon Asher’ın kitabını takip ederken, genç Hannah Baker’ın intiharını açıklamak için sınıf arkadaşlarına gönderdiği çeşitli bant kayıtlarına odaklanırken, sonraki sezonlar arkadaşı Clay Jensen’i hikayenin merkezine itti. Hannah’nın ebeveynleriyle lise arasında yasal bir savaşa girdiği ikinci sezonu, popüler bir atlet olan ve aynı zamanda çapkınlığıyla bilinen Bryce Walker’ın ölümünün işlendiği üçüncü sezon izlemişti.

Dizi, üç sezon boyunca karışık tepkiler aldı. Birçok izleyici ve eleştirmen, zihinsel sağlık, cinsel saldırı, zorbalık ve şiddet gibi karmaşık konularla yüzleşmenin önemini vurguladı ve gösteriyi övdü. Gösterinin Netflix’te başlamasından bir yıl sonra, platform, izleyicileri temaları hakkında uyarmak için her sezonun başına bir video ekledi ve şov, ikinci sezonu için geri döndüğünde, içinde tasvir edilen konular hakkında izleyicilerin dikkatini çekecek bir video uyarısıyla başladı. Ayrıca, ruh sağlığı sorunları yaşayanlar için bir destek web sitesi ve kriz yardım hattı numaraları sağladılar.

“13 Reasons Why” Brian Yorkey tarafından yaratıldı. Mandy Teefey, Kristel Laiblin, Selena Gomez ve Joy Goman da yönetici yapımcı olarak görev aldı. Son sezonun oyuncu kadrosu Dylan Minnette, Alisha Boe, Brandon Flynn, Miles Heizer, Grace Saif, Christian Navarro, Ross Butler, Devin Druid, Timothy Granaderos, Anne Winters, Deaken Bluman, Tyler Barnhardt, Austin Aaron, Inde Navarrette, RJ Brown, Steven Weber, Brenda Strong , Amy Hargreaves, Josh Hamilton, Mark Pellegrino ve Jan Luis Castellanos’tan oluşuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir