1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Arka Sokaklar Dizisine Sosyal Medyadan Büyük Tepki!

Arka Sokaklar Dizisine Sosyal Medyadan Büyük Tepki!
0

Yaklaşık 16 yıldır ekranlara gelen Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Arka Sokaklar 24 Eylül Cuma akşamı yayınlanan 596. bölümünde aşı ile ilgili sahnesini nedeni ile büyük tepki çekti. #BoykotKanalD ve #ArkaSokaklar etiketi uzun süre tren topic listesinde yer aldı.

Rıza baba karakterinin “Milyarlaca insanın yaptığı gini herkes aşısını olacak” sözleri ile başlayan ve “olmayanlarlada tıpkı virüsle mücadale eder gibi mücadelere edeceğiz.” sözleri ile biten sahne Twitter’da büyük tepki topladı. Türk polisini kötü gösterme ya da halkı ayrıştırma, aşı olmayanları hedef gösterme gibi ithamlar olduğunu varsayan twitter kullanıcılarılar ı, sitemlerini #BoykotKanalD etiketi ile dile getirdi.

İzleyiciler dizideki bu sahneler ile insanların korkutulmaya çalışıldığı ve aşılı olanlar ile aşısız olanlar diye bir ayırımcılık sergilendiği yönünde eleştiriler yaptı. Bunun bir algı operasyonu olduğu şeklindeki eleştiriler sonrasında Arka Sokaklar dizisine yönelik suç duyurusu yapılması gibi çeşitli ifadeler ortaya konuldu.

Tepkiler gece de devam etti ve 30 binin üzerinde paylaşım yapıldı. Ayrıca Kanal D’ye boykot yapılması yönünde de bir başka etiket açılarak tepkiler devam ettirildi. Bu boykot çağrısı için de 40 binin üzerinde paylaşım yapıldı.

İşte otweetlerden bir kaçı:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir