1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 81. Bölüm

Kuruluş Osman 81. Bölüm
0

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman 81. Bölüm ile 9 Şubat Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Çarşamba akşamları ekranlara belen Kuruluş Osman dizisi yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanıyor. Kuruluş Osman son bölümde; Kurduğu strateji ile Vezir Alemşah’ı eline geçirip hesap soran Osman Bey, Sultan Mesud’a düzenlenen suikastın ardındaki gerçekleri ortaya çıkarabilecek mi? Osman Bey’in yokluğunda posta kurulan Gündüz Bey’e Şeyh Edebali’nin söylediği sözler çarpıcı gelişmeler arasında yer alırken Vezir Alemşah’ın Harmankaya Kalesi’ni Tekfur Nikola’dan alarak Gündüz Bey’e vermesi dikkat çekti.

Kuruluş Osman 81. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 80. Bölüm Özeti

Sürgün yolunda Julia ve askerleri tarafından saldırıya uğrayan Kayı hatunları, Selcan Hatun’un ağır yaralanması ile kahrolur. Geyhatu’nun kurduğu tuzakla Sultan Mesud’un canına kast etmiş gibi görünen Osman Bey ise saraydan kaçmak için zekice bir plan yapmak zorundadır.

Vezir Alemşah’ın Harmankaya Kalesi’ni Tekfur Nikola’dan alarak Gündüz Bey’e vermesi ortalığı karıştırır. Gündüz Bey, bu yeni fetih sayesinde beylik iddiasını güçlendirmeye çalışırken, Osman Bey’in ölümle pençeleşen Selcan Ana’yı görmek isteyeceğini düşünen Vezir Alemşah hain bir tuzak kurar. Ancak Osman Bey, kurduğu strateji ile Vezir Alemşah’ı eline geçirip hesap sorar! Selcan Ana ölecek mi? Osman Bey, Vezir Alemşah’ı nasıl köşeye sıkıştıracak? Harmankaya Kalesi’nin Kayıların kontrolüne geçmesi bölgedeki dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Selçuklu sarayından nasıl kaçacak? Osman Bey, Sultan Mesud’a düzenlenen suikastın ardındaki gerçekleri ortaya çıkarabilecek mi? Geyhatu’nun Anadolu’yu karıştıracak büyük planı ne?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir