1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Chernobyl Dizisi Yönetmeninden Yeni Dizi

Chernobyl Dizisi Yönetmeninden Yeni Dizi
0

Geçtiğimiz yıla damga vuran ve Emmmy ödüllü kazanan Çernobil dizisinin yönetmeni Johan Renck, John Fowles’ın ünlü gizemli kült romanı “The Magus“u uyarlamak için görüşmelerde bulunuyor. Mini dizi, yapımcı Pippa Harris ve Sam Mendes tarafından yönetilen “1917”nin yapımcısı Neal Street Productions tarafından üretilecek. Haberi, Renck perşembe günü, romanın kapağının bir resmini paylaşarak duyurdu ve yanına “Bir şeyler hazırlanıyor” notunu düştü.

Pippa Harris, Neal Street’in mini dizileri yönetmek için Renck ile görüştüğünü doğruladı ve “John Fowles’ın olağanüstü kitabını ekrana uyarlamak için daha iyi kimseyi düşünemedik” dedi. Yazar, Renée Zellweger’ın Oscar kazandığı “Judy” filminin senaryosunu yazan Tom Edge olacak. Edge ayrıca Stephen Daldry’nin yönetmen olarak Emmy’yi kazandığı “The Crown”, özellikle de “Paterfamilias” bölümlerinde çalıştı.

1966’da yayınlanan “Magus”, genç bir öğretmen olan İngiliz Nicholas Urfe’nin adanın esrarengiz sahibinin akıl oyunlarında kendini bulduğu bir atmosferde ve Yunan adasında bulunuyor. Kitap daha önce 1960’ların sonlarında Anthony Quinn, Michael Caine ve Candice Bergen’in oynadığı bir filmde Guy Green tarafından uyarlanmıştı. Neal Street’in yapım işleri arasında arasında “Penny Dreadful: City of Angels”, “Call the Midwife”, “Britannia” dizileri ve “Lehman Trilogy” adlı oyun yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir