1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Chicago Med Dizisinde Koronavirüs Alarmı

Chicago Med Dizisinde Koronavirüs Alarmı
0

Pandemi arasından sonra setlere geri dönen dizi ekipleri tekrar koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor. Setlere geri dönen Chicago Med dizi ekibi çekimleri pozitif covid-19 testleri nedeniyle durduruldu.

Kaynaklar, bir ekip üyesinin pozitif test sonucu verdiğini doğruladı ve set bu sabah durduruldu. Dizi, şimdi önlem olarak iki hafta boyunca çekimlere ara verecek. Testi pozitif olarak çıkan kişinin yakın temasları izlenecek ve izole edilmesi sağlanacak.

Temaslı izleme ve diğer Covid yönergeleri, testin sonuçlanmasından sonra hızlıca gerçekleştirildi. Pozitif test sonucu alan kişi, diğer oyunculara ve ekip üyelerine çok yakın olduğu bilinen bir roldeydi, dolayısıyla prodüksiyon askıya alma kararı kaçınılmaz oldu. “Chicago Med”, altıncı sezonuna giriyor ve NBC, bir ertleme olmazsa 11 Kasım’da prömiyerini yapacak.

“Chicago” yoldaşları “Chicago Fire” ve “Chicago P.D.”nin hemen öncesinde gelen bu zorunlu zaman aralığı, her iki dizinin de kanala teslim sürelerini geciktirebilir. Duraklama haberi, ABC’nin hukuk dizisi “For Life”ın setteki çelişkili Koronavirüs test sonuçları nedeniyle çekimleri durdurmak zorunda kalmasından sadece iki hafta sonra geldi. Bu özel durumda, sete dahil olan birden fazla kişi önce Covid-19 için pozitif test sonucu aldı, ardından yapılan testlerde negatif elde etti. Nicholas Pinnock liderliğindeki serinin çekimleri, 14 gün boyunca mola verdi ve şu an bekleme durumunda.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir