1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Destan 15. Bölüm

Destan 15. Bölüm
0

Salı akşamlarının sevilen dizisi Destan yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Yeni bölümü Destan 15. Bölüm ile 15 Mart Salı akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarında yayınlanan Destan dizisi yeni bölümleri ile Salı akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Destan dizisinin 14. bölümünde; Çinli Taizu’nun şeytanın aklına gelmeyecek oyunu nedir? sorusu yanıt aradı. Akkız ve Batuga’ya baskın yapan Alpagu Han, Gök Orda’ya zaferle mi dönecek yenilgiyle mi?

Destan 15. Bölüm Fragmanı

Destan 14. Bölüm Özeti

Batuga ve Akkız’ın küçük göçer obasını basan Alpagu Han Sırma’yı vurduktan sonra alplarına saldırı emri verir ancak Batuga ve Akkız böyle bir saldırıya hazırlıklıdırlar. Bozkır’da yıllarca tuzak kurup Gök kervanlarını yağmalayan Akkız, şimdi de kendilerini Gök Hanlığı’na karşı savunmak için bir tuzak kurmuştur. Alpagu Han bu tuzağa düşer ve Batuga ile pazarlık yapmak zorunda kalır ancak Alpagu Han tuzağa düşmeyi fırsata çevirir ve yeni düşmanını tanımak için pazarlık şartları gerçekleşene kadar onların rehini olmayı teklif eder. Bu zorunlu konukluk, baba oğul arasında müthiş bir sinir savaşı başlatır. Batuga ve Akkız’ın pazarlık için istedikleri şeyler, hem Ulu Ece’yi hem Taizu’yu çok sinirlendirir. Bulduğu yol ise, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yoldur. Şimdi Batuga ve Akkız’ın sadece kendilerini değil, bütün Türkeli’ni kurtarmaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir