1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Kuruluş Osman 91. Bölüm

Kuruluş Osman 91. Bölüm
0

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman 91. Bölüm ile 20 Nisan Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında sevenleri ile buluşmaya devam ediyor. 13 Nisan Çarşamba akşamı ekranlara gelen Kuruluş Osman son bölümü reyting sıralamasında Total de 10,04 puan alarak 1. oldu. Kuruluş Osman dizisinin 90. bölümünde; Osman Bey, oğulları Orhan ve Alaeddin’le Bitinya’da yeni dönem başladı. Osman Bey’in yeni düşmanları Bilecik Tekfuru Justinyanus ve Yarhisar Tekfuru Basileus olarak ortaya çıktı.

Kuruluş Osman 91. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 90. Bölüm Özeti

Yıl 1299 olmuştur. Osman Bey’in oğulları Orhan ve Alaeddin iyice büyüyüp serpilmiştir. Bitinya’da kurulan yeni oyunlar Osman Bey’i nasıl bir yola sokacaktır? Bilecik Tekfuru Justinyanus ve Yarhisar Tekfuru Basileus, Bitinya’daki dengeleri değiştirmeye kararlıyken Osman Bey ise gözünü yıllar yılı fethi için uğraştığı İnegöl’e dikmiştir. Osman Bey’in bu uğurda ilk adımı ne olacaktır? soruları yanıt aradı.

Osman Bey’i büyük bir tehlike olarak gören Yarhisar Tekfuru Basileus ve Bilecik Tekfuru Justinyanus akraba olacaktır. Justinyanus, Basileus’un üvey kızı Holofira’yla evlenecektir. Holofira’nın bu durumla baş etmek için bulduğu çare Kayı Obasını nasıl bir yola sürükleyecektir. Yıllardır aralarındaki savaşı mecburen bitirmiş olan Osman Bey ve İnegöl Tekfuru Nikola için barışı bitirecek ilk hamle kimden gelecektir?

Aradan geçen uzun zaman içerisinde Osman Bey’le dostluğunu pekiştirmiş olan Barkın’ın uyuttuğu düşmanlık Usta Arius’tan gelecek bir haberle uyanacaktır. Usta’nın yeni şeytani planı ne olacaktır? Osman Bey yıllar içinde büyümüş, devlet olma yolunda büyük adımlar atmıştır; fakat düşmanları da aynı ölçüde büyümüştür. Osman Bey’in düşmanlarına kurduğu tuzak ona İnegöl’ün kapılarını açabilecek midir?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir