1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Destan 17. Bölüm

Destan 17. Bölüm
0

Salı akşamlarının sevilen dizisi Destan yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Destan 17. Bölüm ile 29 Mart Salı akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarının sevilen dizisi Destan yeni bölümleri ile Salı akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Destan dizisinin 16. bölümünde; Gök Kağanlığı ikiye bölünüyor, Temur tarafını seçiyor. Manço, annesine karşılık Akkız’la evlenmek istiyor.

Destan 17. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Destan 17. Bölüm Fragmanı

Destan 16. Bölüm Özeti

Balamir ve Çolpan, Batı Gök Kağanlığı’nı alınca Alpagu Han savaş ilan eder. Alpagu Han’ın öldürdüğü bütün boy beylerinin oğulları onu terkedip Balamir’in yanında yer alınca da tek bir çaresi kalır; Tuz karşılığı Çin’den destek istemek. Batuga’nın ülke bölünürse Çin işgal eder öngörüsü gerçekleşmektedir. Akkız ve Batuga bunu engellemek için ikiye ayrılırlar ve büyük bir operasyon gerçekleştirirler. Temur tarafını seçerek Batuga’nın yanında yer alır. Akkız ve Temur, Sabarlarla ittifak yapıp Gök Kağanlığı’nın bütün tuz depolarını saldırırlar. Batuga ve Saltuk ise çiçek salgını ve tuz kıtlığından kırılan boy beylerini çiçek aşısı ve tuz vaadi ile barışa zorlamak isterler. Akkız ve Batuga’nın büyük planı, yeni devletin hanlığına oynayan Balamir’in hiç hoşuna gitmez ve Batuga’yı ortadan kaldırmayı kafasına koyar. Çin’e vereceği tuzları alarak Alpagu’yu boy beyleriyle görüşmeye zorlamak isteyen Batuga, Balamir’in elinden kurturup babası Alpagu Han’a tüm gerçekleri anlatabilecek mi? Akkız öldü bildiği anasını bulmak için Sabarların lideri Manço’nun evlilik teklifine ne cevap verecek?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir