1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Destan 19. Bölüm

Destan 19. Bölüm
0

Salı akşamlarının sevilen dizisi Destan yeni bölümleri ile ATV ekranlarında her hafta buluşmaya devam ediyor. Destan 19. Bölüm ile 12 Nisan Salı akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarında yayınlanan Destan bölümleri her hafta izleyenlerini ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Destan dizisinin 18. bölümünde; Çolpan Han ve Balamir ölecekler mi? sorusu merak uyandırdı.

Destan 19. Bölüm izlemek için tıklayınız.

Destan 19. Bölüm Fragmanı

Destan 18. Bölüm Özeti

Batuga’nın Türkleri bir etme gayesi için topladığı gizli toplantıyı basan Alpagu Han, Balamir ve Çolpan Han’ı ağır yaralamıştır. Batuga, Akkız, Saltuk ve Temur, Çolpan Han ve Balamir’i Kün Ata’ya yetiştirip kurtarabilecekler midir? Alpagu Han baskın sonrası Çolpan Han ve Balamir’i öldürdüğünü düşünerek başsız kalan Batı Gök Kağanlığına yönelir ve ele geçirir. Başsız kalan boy begleri Alpagu Han’a biat edecekler mi? Alpagu Han eski gücüne kavuşacak mı?

Çolpan Han’dan boşalan Dağ Tahtına Batuga geçer. Dağ Han’ı olan Batuga, sadece baharın gelişinin değil, Türklerin Ergenekon’dan çıkışının da sembolü olan Nevruz bayramında keçeye oturur ve ilk buyruğu ölüm değil düğün olur. Yas biter bitmez, Sırma ile Yaman’ın düğünü yapılacaktır.

Sırma ve Yaman’ın Türk adetlerine göre yapılacak düğünün hazırlıkları sürerken, Akkız Günseli ve Çalayır’ın yardımıyla Gök Saray’a girer ve anasının saklı tutulduğu yeri öğrenir! Alaca, Akkız’a “Düşlerimden daha güzelsin, tıpkı doğduğun gün gibi kokarsın” diyerek sarılırken Akkız, annesi olduğunu söylenen Alaca’yı kurtarabilecek mi? Ana kız kavuşabilecekler mi? Ulu Ece düğünü öğrenmiştir ve sadece Akkız ile Batuga’yı değil, bütün Dağ boyunu ortadan kaldırmayı kafasına koymuştur! Ulu Ece’nin hamleleri neler olacaktır?

İlginizi Çekebilir
iyilik-bolum-3

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir